Soome purustas medalisoosikute heitluses USA (1)

Mikko Lehtonen ja Sakari Manninen Soome võitu tähistamas.
Mikko Lehtonen ja Sakari Manninen Soome võitu tähistamas. Foto: IMAGO/Vesa Moilanen/Scanpix

Jäähoki MMil kohtusid B-alagrupis kaks seni ainult võite tunnistanud meeskonda – Soome ja USA. Soomlased kasutasid kodujääl enda võimalusi paremini ära ning võtsid magusa 4:1 võidu.

Soome oli senise turniiri jooksul võitnud kindlalt Norrat 5:0 ning teises lahingus alistati kaotusseisust Läti 2:1. USA oli omakorda seljatanud avavoorus 4:1 Läti ja teises kohtumises lisaajal 3:2 Austria.

Täna suuresti võitjas kahtlust ei tekkinudki. Soome haaras juba avakolmandikul NHLis suurepäraseid numbreid näitava Mikael Granlundi väravast 1:0 eduseisu.

Teisel kolmandikul sai otsustavaks USA ründaja Austin Watsoni ebakorrektne jõumäng. Kohtunikud karistasid ameeriklast 5+10 karistusega ning see jättis USA koondise pikaks ajaks vähemusse. Soome kasutas võimaluse oivaliselt ära ning suutsid ülekaalus koguni kaks tabamust lisada.

Sel hooajal Šveitsi kõrgliigaga liitunud 38-aastane Valtteri Filppula viskas soomlaste teise värava ning vähem kui minut hiljem lisas enda tabamuse Sakari Manninen.

Viimasel kolmandikul käis suuremalt lihtsalt litri söötmine. Siiski suutsid mõlemad meeskonnad korra skoorida. Soome koondise neljanda värava eest hoolitses Mikko Lehtonen ning USA auvärava autoriks oli Alex Galtšenjuk.