VIDEO Tulega mänginud Liverpool jättis endale võimaluse, aga klubi legendilt vajatakse suurt teenet

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Liverpooli lootus Inglismaa meistrititiitlist elab.
Liverpooli lootus Inglismaa meistrititiitlist elab. Foto: Paul Terry/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas alistas Liverpool 2:1 Southamptoni, mis tähendab, et meister selgub viimases mänguvoorus.

Jürgen Klopi hoolealused vajasid eile võõralt väljakult kindlasti võitu. Southampton ei teinud aga külaliste elu sugugi lihtsaks, Nathan Redmond viis koduperemehed juba 13. minutil juhtima.

Liverpooli pingeid võttis umbes veerand tundi hiljem veidi maha Takumi Minamino tabamus. Hädavajalikud kolm punkti päästis tiimile Joel Matipi 67. minuti tabamus.

Liverpool jääb viimase vooru eel Manchester Cityst maha ühe punktiga. Võrdsete punktide korral jääks tänu paremale väravatevahele eelis neist viimasele.

Otsustavas matšis kohtub Liverpool pühapäeval kell 18 Wolverhamptoniga. Samal ajal külastab City aga Aston Villat.

Saatuse tahtel on Liverpooli saatus suuresti klubi legendi Steven Gerrardi käes. Ta tüürib Aston Villat tänavuse hooaja sügisest. Tasub meenutada, et 17 aasta jooksul ei suutnud poolkaitsja mängijana kordagi tiimi Inglismaa meistritiitlini aidata. Ehk kaudselt nüüd?