Kolme aasta eest Florale austust avaldanud Frankfurdi Eintracht krooniti Euroopa liiga tšempioniks

Siim Kaasik
Euroopa liiga võitjaks krooniti Frankfurdi Eintracht.
Euroopa liiga võitjaks krooniti Frankfurdi Eintracht. Foto: IMAGO/Marc Schueler/SCANPIX

Jalgpalli Euroopa liiga tšempioniks krooniti Saksamaa klubi Frankfurdi Eintracht, kes alistas 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltiseerias Šotimaa klubi Rangersi.

Kohtumist asus 57. minutil Joe Aribo tabamusest juhtima Ragners, kuid Rafael Santos Borré tõi 69. minutil tabloole viigi. Et rohkem väravaid ei löödud, otsustati Euroopa tugevuselt teise liiga tšempion penaltiseerias.

Kokku löödi kümme penaltit, millest realiseeriti üheksa. Ainsana eksis neljandas voorus Rangersi 31-aastane poolkaitsja Aaron Ramsey.

Eintrachtile oli see ajaloo teine eurosarja karikas. Esimene võideti 1980. aastal, mil UEFA Cupi finaalis alsitati teine Saksamaa klubi Mönchengladbachi.

Tänavu Saksamaa meistrivõistlustel 11. koha saavutanud Eintracht kohtus 2019. aasta Euroopa liiga teises kvalifikatsiooniringis FC Floraga. Eesti klubi kaotas mõlemad mängud küll 1:2, ent osutas kõva vastupanu ning teenis võõrsilmängul Eintrachti fännide austuse.

FC Flora mängijad ja personal tänamas 2019. aasta Euroopa liiga mängul Franfurdi fänne. Foto: Marc Schüler