TalTech punnis kõvasti vastu, aga Kalev/Cramo lõpetas kaotusteseeria

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Kristjan Kitsing (palliga).
Kristjan Kitsing (palliga). Foto: Eero Vabamägi

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel poolfinaalseerias Pärnu Sadamale kolm mängu järjest kaotanud BC Kalev/Cramo võitis pronksiseeria avavaatuses 85:75 TalTechi.

Lätlase Roberts Štelmahersi juhendatav Cramo alustas kohtumist imeliselt, minnes juhtima 11:0 ja 18:5. Kuid endise Cramo peatreeneri Alar Varraku hoolealused võitlesid end mängu tagasi ja poolajaks oli tehnikatudengite kaotus vaid 35:39.

Poolajapausilt tulles suutis TalTech ka kohtumist paar minutit juhtida, hoides maksimaalselt viiepunktilist edu. Ent Cramo püüdis nad kinni ja läks mööda ning pärast 53:51 eduseisu haaramist enam tagasi ei vaadatud, ehkki viimasel veerandajal jõudis TalTech parimal juhul seitsme punkti kaugusele.

Üleplatsimehena viskas tagamees Brandon Childress TalTechi kasuks tervelt 28 punkti, tabades 11 kahepunktiviskest tervelt kaheksa. 18 silmaga oli Cramo parim ääremängijast snaiper Kristjan Kitsing.

Seeria järgmine kohtumine peetakse pühapäeval. Pronksi teenib klubi, kes võidab esimesena kolm mängu.