T, 29.11.2022

FOTO ⟩ Volkswageni põrguline, mille nägemine teeb rallisõbra nii kurvaks kui ka rõõmsaks

Karl-Joosep Küngas
Volkswageni põrguline, mille nägemine teeb rallisõbra nii kurvaks kui ka rõõmsaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastien Ogier ja Volkswagen Polo valitsesid täielikult rallimaailma.
Sebastien Ogier ja Volkswagen Polo valitsesid täielikult rallimaailma. Foto: Roni Rekomaa/AP/Scanpix

Volkswagen Polo R WRC valitses rallimaailma aastatel 2013-2016 täielikult ning võinuks seda korrata ka järgmistel aastatel. Veidike ootamatult loobuti WRC-sarjas osalemisest ning rallisõpradel jäi nägemata nende eelmise generatsiooni rallimasin.

Volkswageni naasmine ralliradadele oli üliedukas. Nad võitsid MM-sarjas koguni 43 rallit 53-st võimalikust ning lisasid sellele veel 37 poodiumikohta. Nende esisõitja Sebastien Ogier võitis aastatel 2013-2016 neli järjestikulist MM-tiitlit. Mõistagi kuulusid Saksamaa autotootjale ka meeskondlikud MM-tiitlid.

Seejuures oli Volkswagen 2016. aastal arendamas ka järgmise generatsiooni masinat. Ametliku nimega Volkswagen Polo GTI WRC-d oli sarnaselt eelmisele mudelile arendamas soomlane Marcus Grönholm.

Ühtäkki aga loobus Volkswagen autoralli MM-sarjas osalemast ning rallimaailmal jäigi nägemata nende Polo GTI WRC-auto. Mõistagi teeb see kurvaks, kuna selle masina potentsiaal jäigi nägemata, ent viis aastat hiljem saavad rallisõbrad rõõmustada, kuna ilmusid pildid õigetes värvides Polo GTI-st.

Märksõnad
Tagasi üles