P, 26.06.2022

Ukraina jalgpallikoondise peatreener: mulle õpetati, et venelased on meie vennad. Kas vend tapab teise lapsi?

Karl-Joosep Küngas
Ukraina jalgpallikoondise peatreener: mulle õpetati, et venelased on meie vennad. Kas vend tapab teise lapsi?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oleksandr Petrakov.
Oleksandr Petrakov. Foto: INA FASSBENDER/AFP/Scanpix

Ukraina jalgpallikoondise peatreener Oleksandr Petrakov rääkis emotsionaalselt Venemaa vägedest, kes korraldavad tema kodumaal hirmsaid kuritegusid.

Petrakov tõdes, et Ukraina ja Venemaa suhted on kümneteks aastateks rikutud ning ta ei näe võimalus olukorra paranemiseks. «Venelased teevad selleks kõik, et me enam kunagi ei suhtleks. Ma ei tea, mitu aastat peab mööduma, et nad enda patud andeks saaksid. Me ei suhtle nendega ilmselt kümnendeid,» lausus Ukraina jalgpallikoondise loots.

«Need koletised tulid meie kodumaale, et tappa meie lapsi ja naisi. Nad vägistasid meie inimesi. Nad ei kahetse midagi. Samuti toetavad venelased endiselt enda president Vladimir Putinit ja aplodeerivad talle.

Need pole mitte ainult Putini kuriteod, vaid kogu Venemaa rahva. Mulle õpetati NSV Liidu ajal, et venelased on meie vennad. Kas vennad tapavad teise lapsi? Ma soovin siinkohal tänada demokraatlike riike, kogu Euroopat, kes on Ukrainat selles sõjas toetanud. Nad on andnud meie inimestele võimaluse selles kaoses elukoha,» vahendab Ukraina väljaanne Sport24 Petrakovi sõnu.

Ukraina jalgpallikoondise peatreener kinnitas viimaseks, et ta ei näe võimalust, kus Venemaa ja Ukraina jalgpallimurul kohtuksid. Kui tema lootsina töötab, siis seda igatahes kindlasti ei juhtu.

Märksõnad
Tagasi üles