Žalgiris tegi uuesti negatiivset ajalugu ega jõudnud Leedu liiga finaali (1)

Toimetas Ville Arike
Žalgirise pallur Tyler Cavanaugh (paremal) püüab üle mängida Lietkabelise liidrit Gediminas Orelikut. Foto: Teodoras Biliunas/Scanpix

Mõni nädal tagasi tegi Leedu korvpalli au ja uhkus Kaunase Žalgiris koduses liigas negatiivset ajalugu, kui kaotas 30 hooaja jooksul esmakordselt veerandfinaalis mängu. Nüüd läks veelgi hullemini.

Nimelt juhtus esimest korda niisugune lugu, et finaal mängitakse Žalgiriseta. Euroliigasse kuuluv Kaunase suurklubi pidi poolfinaalis tunnistama EuroCupil osalenud Panevežyse Lietkabelise paremust mängudega 3:1.

Žalgiris võitis kodus peetud avamängu 71:70, ent kaotas seejärel võõrsil koguni 55:79. Kolmas kohtumine kodusaalis lõppes tulemusega 69:73 ning neljas Panevežyses 75:86. Viimaseks jäänud mängus oli Lietkabelise parim Gediminas Orelik 19 punktiga. Žalgirist ei päästnud Lukas Lekaviciuse ja Tyler Cavanaugh' 14 silma.

Juba veerandfinaalis oli Žalgirisel seitsmenda asetusega Klaipeda Neptunase alistamiseks läinud vaja maksimaalset viit mängu, kumbki meeskond ei kaotanud kodusaalis kordagi.

Lietkabelis kohtub finaalis põhiturniiri võitja Vilniuse Rytasega, kes oli teises poolfinaalis mängudega 3:1 üle Šiauliaist.