K, 5.10.2022

PM PARIISIS ⟩ Samm uude ajajärku! Roland Garrosi e-trofee rändas Suurbritanniasse

Karl Juhkami
, reporter
Samm uude ajajärku! Roland Garrosi e-trofee rändas Suurbritanniasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Prantsusmaa lahtiste e-meistrivõistluste võitja William Foster (karikaga) poseerimas koos võistluse korraldajatega.
Prantsusmaa lahtiste e-meistrivõistluste võitja William Foster (karikaga) poseerimas koos võistluse korraldajatega. Foto: Twitter @rolandgarros

Kuigi Prantsusmaa lahtised tennisemeistrivõistlused lükatakse korralikult käima alles täna, kui tehakse algust meeste ja naiste üksikmängudega, siis tegelikult on esimene trofee Roland Garrosis juba välja jagatud.

Nimelt selgitati laupäeval turniiri peaväljakul ehk Philippe Chatrieri nime kandval areenil viiendat korda ka Prantsusmaa lahtiste e-tšempion.

Terve aasta jooksul toimusid Tennis Clashi mobiilimängus erinevad kvalifikatsiooniturniirid, millest võttis osa üle 238 000 inimese 207 erinevast riigist. 

Ligemale 1,7 miljoni virtuaalmatši käigus selgitati need kaheksa õnneliku, kes said Roland Garrosi peaväljakul mängida päris trofee peale. Nõnda saidki Pariisi reisida britt William Foster, šveitslane Mark Riebe, sakslane Knut Ehrig, prantslased Anass Benghazi, Celine Lorente, Benjamin Millot ja Baptiste ning iraanlane Maryam Sharafi.

Finaali jõudsid neist Foster (alias Fozzy) ning Benghazi (alias Anteo) ning hõbedase võidukarika viis 10:5, 10:4, 9:11, 10:3 võiduga üle La Manche'i väina Foster.

«See oli väga tasavägine matš. Mul vedas veidi, sest Anassi on tegelikult minust paren. Ta tegi mõned vead ning mul õnnestus need ära kasutada,» jäi võidumees pärast triumfi tagasihoidlikuks.

Foster kaotas finaalturniiri käigus ainult ühe geimi, finaalis Benghazile. Kas ta oli enne turniiri enesekindel, et ta võiks siin triumfeerida? «Veidi, aga samas ma ei muretsenud liiga palju, vaid pigem nautisin lihtsalt siin olemist ja uute sõprade saamist.» 

Kui britilt uuriti, palju tunde ta Tennis Clashi alla on matnud, hakkas ta kergelt punastama. «Neid on ilmselgelt rohkem, kui tahaksin kõva häälega välja öelda. Olen mänginud üle 20 000 mängu ning üks kohtumine on ca kolm minutit, seega...,» jättis Foster täpse arvutuse siiski teiste nuputada. Küll lisas ta lõpetuseks, et lisaks mobiilil mängitavale Tennis Clashile kulutab ta videmängudest ainsana aega veel Xboxil FIFA-t mängides.

Roland Garros eSeries'e tšempionid:

2022: William Foster (Suurbritannia)

2021: Alexandre Lepine (Prantsusmaa)

2020: Florent Dasque (Prantsusmaa)

2019: Marvin Nonone (Prantusmaa)

2018: Carlos Che (Hispaania)

Märksõnad
Tagasi üles