Lõpu eel viie minutiga löödud kolm väravat tõid Manchester Cityle meistritiitli

Manchester City mängija Ilkay Gündogani 3:2 värava järgne emotsioon.
Manchester City mängija Ilkay Gündogani 3:2 värava järgne emotsioon. Foto: HANNAH MCKAY/Reuters/Scanpix

Täna toimus jalgpalli Inglismaa meistriliigas viimane mänguvoor, kus meistritiitli eest heitlesid kaks klubi – Manchester City ja Liverpool. Kuigi City oli Aston Villa vastu enamuse kohtumisest kaotusseisus, siis viie minuti jooksul löödud kolm väravat aitasid nad võidule ja kaitsesid meistritiitlit.

Enne otsustavat vooru lahutas Cityt ja Liverpooli üks punkt. Aston Villa ja nende peatreener, Liverpooli legend Steven Gerrard ei loonud City vastu just palju väravavõimalusi, kuid piisavalt, et 36. minutil Poola koondislase Matty Cashi väravast juhtima minna.

69. minutil aitas Philippe Coutinho Aston Villa 2:0 ette, kuid seitse minutit hiljem algas väljakuperemeeste pidu. Esmalt lõi 76. minutil ühe värava tagasi Ilkay Gündogan, kaks minutit hiljem tõi viigi tabloole Rodri. 81. minutil viis Gündogan City 3:2 juhtima ning mäng oligi tehtud.

Seevastu Liverpool jäi Wolverhampton Wanderersi vastu kolmandal minutil kaotusseisu, kui värava lõi Pedro Neto. 24. minutil viigistas seisu Sadio Mane ning viik jäi tabloole pikaks ajaks. Liverpool vormistas võidu kohtumise lõpus, 84. minutil oli täpne Mohamed Salah, viis minutit hiljem Andrew Robertson, kuid kuna City oli samal ajal juba Aston Villa vastu juhtimas, siis jäi Liverpool meistritiitlist punkti kaugusele.