Ei Paide ega Kalju arvestanud tänavust eelarvet tehes võimaliku eurorahaga

Ville Arike
Paide meeskonna võidurõõm.
Paide meeskonna võidurõõm. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti meeste jalgpallikarikavõistluste finaal kujunes tänavu varasematest tublisti tähtsamaks, sest osaliste seis oli ühesugune: võit toob ka koha eurosarjas ja sellega kaasneva boonusraha. Pikema kõrre tõmbas Paide, kes võitis 1:0 lisaajal Siim Lutsu löödud väravast.

Et panused olid kõrged, polnud vaja imestada mängu ettevaatliku iseloomu üle. Häid võimalusi peaaegu ei tekkinudki. Viis minutit pärast lisaaja algust tõmbas Kalju väravavaht Marko Meerits karistusalas maha Sergei Mošnikovi, kuid Deabeasi penalti oli kehv ja Meerits parandas oma vea. Ent 109. minutil ta enam Lutsu paarikümnelt meetrilt alanurka suunatud palli tõrjuda ei suutnud.

Paide sai klubi ajaloos esimese karika. Eurosarjas osaleti juba mullu, siis tuli avaringis tunnistada Poola klubi Wrocławi Slaski paremust. Nüüd proovitakse Konverentsiliiga eelringis uuesti.