VIDEO Üllatus: Eesti korvpallikoondislane aitas tiimi Itaalia meistrivõistluste poolfinaali

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kaspar Treier (nr. 9) ja teised Sassari Dinamo mehed.
Kaspar Treier (nr. 9) ja teised Sassari Dinamo mehed. Foto: dinamobasket.com

Itaalia korvpalli meistrivõistlustel sepistasid Kaspar Treier ja Sassari Dinamo üllatuse, alistades veerandfinaalseerias 3:1 kolmanda asetusega Brescia.

Avamängu Sassari küll kaotas, kuid järgmised kolm õnnestus järjest võita. Eile hilisõhtul pandi kodus oma paremus maksma 98:95. Kusjuures viimasele minutile mindi vastu veel minimaalses kaotusseisus.

Edus oli oma roll ka Eesti koondise ääremängijal. Treier viibis väljakul 9 minutit ja viskas kuus punkti, tabades kolmesed 3st 2. Lisaks blokeeris ta ühe pealeviske.

Kodumeeskonna parim oli 21 punktiga Jason Burnell. Brescia kasuks viskas Nazareth Mitrou-Long üleplatsimehena 38 silma.

Sassari kohtub samuti kolme võiduni peetavas poolfinaalseerias Milano Armaniga, kes jõudis Euroliigas veerandfinaali. Pealinna meeskond alistas koduste meistrivõistluste veerandfinaalis 3:0 Reggio Emilia.

Kusjuures põhiturniiril õnnestus Sassaril 3. aprillil Milano 92:90 maha murda.

Teises poolfinaalis kohtuvad Bologna Virtus ja Tortona.