K, 6.07.2022

Rannula Pärnu kehvast algusest: terves tiimis on haigusevimm sees

Ville Arike
Rannula Pärnu kehvast algusest: terves tiimis on haigusevimm sees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Seeria avamängu vahele jätnud Mihkel Kirves (palliga) oli teises kohtumises platsil tagasi ning mängis Pärnu võidus üliolulist rolli.
Seeria avamängu vahele jätnud Mihkel Kirves (palliga) oli teises kohtumises platsil tagasi ning mängis Pärnu võidus üliolulist rolli. Foto: Tairo Lutter

Pärnu Sadama korvpallimeeskonna peatreener Heiko Rannula avaldas pärast koduse finaalseeria teises mängus saadud uskumatut 69:68 võitu Tartu Ülikool Maks & Mooritsa üle, et meeskonnas on korralik haigusevimm. See muudab pärnakate võidu veelgi müstilisemaks.

«Meil on mingi viirus sees. Eile (pühapäeval – toim) trennis üheteistkümnest mehest kaheksa köhis. Misters viidi reedel tund pärast esimese mängu lõppu 39-kraadise palavikuga kiirabisse. See kõik pole vabandus, aga mängu alguses polnud me valmis füüsiliselt ega vaimselt. Loodame, et nüüd on haiguse mõttes kehvem periood läbi,» ütles Rannula.

Mille pealt siis poolhaigetena mängu tagasi saadi? «Võtsime kaitses riske. Keskendusime teatud mängijatele rohkem ja jätsime mõne vabamaks. Samas pole ma endiselt rahul sellega, kuidas tegutsesime Wembi vastu üks-üks kaitses. Ent teisel poolajal saime rütmi juba enda kätte,» vastas Pärnu juhendaja.

Rannula kiitis lõpuveerandil järjest tähtsaid korve toonud Mihkel Kirvest ning võiduviske sooritanud lätlast Andris Mistersit. «Kirves on meie võistkonna nägu, ta võitles lõpuni ja võttis ära, mis maas vedeles. Misters viskas enne kõik mööda, aga ta on võimeline viimase viske ära panema. Võtan täna poiste ees mütsi maha, aga seeria pole veel läbi,» rääkis pealik tänulikul häälel.

Esimese mängu haiguse tõttu vahele jätnud Kirves kogus 17 punkti ja 13 lauapalli. «Haigus annab veel natuke tunda – on köha, nohu, hääl veidi ära. Aga mängunälg oli suur, sest eelmine jäi vahele. Võitluse pealt tulime tagasi. Uskusime kogu aeg, et võime selle mängu päästa,» rõhutas Kirves.

Märksõnad
Tagasi üles