Rosenthal: kui pakume oma fännidele nii kehva poolaja, siis varsti neid enam pole siin

Ville Arike
Tartu korvpallur Märt Rosenthal (vasakul) mänguhoos pärnaka Robert Valge vastu.
Tartu korvpallur Märt Rosenthal (vasakul) mänguhoos pärnaka Robert Valge vastu. Foto: Tairo Lutter

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpalluritest pettunumaid inimesi pärast Eesti liiga finaalseeria teises mängus Pärnu Sadamalt 68:69 saadud kaotust polnud olemas. Tagamees Märt Rosenthal andis lõpusireeni järel riietusruumi suundudes ühele toolile jalaga korraliku obaduse.

Kümmekond minutit hiljem meediaga suheldes polnud Rosenthali pahameel kuhugi kadunud. «Finaali ei saa niimoodi mängima minna! Oleme kahekümnega ees ja anname ära... Neil on finaali mängimiseks rohkem enesekindlust. Meie jäime lauas jälle hätta, lisaks tegime paarkümmend pallikaotust. Kui teise poolaja nii kehvalt mängime, ei saagi midagi tulla.

Täna oli meid toetamas täismaja, aga kui pakume oma fännidele sellise poolaja, siis varsti neid enam pole siin. Allakäik algas juba teise veerandi keskpaigast. Peame endasse uskuma hakkama, selleta finaalseeriasse pööret ei tule,» vuristas Rosenthal ühe hingetõmbega, ja läks.