Mis lahti? Hoki MMi imeliselt alustanud Kanada sai ka Taanilt sugeda

Taani hokikoondis Kanada vastu visatud väravat tähistamas.
Taani hokikoondis Kanada vastu visatud väravat tähistamas. Foto: Martin Meissner/AP/Scanpix

Soomes toimuva jäähoki MMi tänastest kohtumistes sepistas kõige märkimisväärsema tulemuse Taani, kes alistas 3:2 Kanada.

Skandinaavlased läksid kohtumist esimesel kolmandikul 2:0 juhtima ning kuigi Maxime Comtois viskas teise 20 minuti alguses ühe tagasi, suutsid taanlased pingelises kohtumises näidata head hokit. Viimasel kolmandikul tegi nende seisu hõlpsamaks Mathias Bau Hansen, kes realiseeris arvulise ülekaalu ja viis nad 3:1 juhtima.

MMi nelja võiduga alustanud Kanadal on nüüd kaks järjestikust kaotust, sest üleeile jäädi 3:6 alla Šveitsile. Kui Slovakkia alistab homme normaalajal Taani, on nii Slovakkia, Taani kui ka Kanada 12 punkti peal. Surnud ringis otsustab väljajääja omavahelised kohtumised.

B-grupi kehvikute heitluses alistas Austria 5:3 Suurbritannia. Tšehhi oli 1:0 üle USAst ehk kui ameeriklased kaotavad viimases grupimängus normaalajal Lätile, on nende MM igal juhul läbi. Kasahstan oli 5:2 üle Itaaliast.