N, 2.02.2023

Armastatud rallihääle arvamus Rovanperä kohta tekitas fännides kummastust

Postimees Sport
Armastatud rallihääle arvamus Rovanperä kohta tekitas fännides kummastust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalle Rovanperä.
Kalle Rovanperä. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Armastatud rallihääl Colin Clark jagas Dirtfishi portaalis Portugali ralli hindeid. Kõige kõrgema hinde sai Toyota sõitja Kalle Rovanperä, kuid ometi tekitas see rallifännides kummastust.

Rovanperä tegi Portugalis suurepärase ralli ja võttis kolmanda järjestikuse võidu. Ühtlasi on noor soomlane kerkinud suurimaks tiitlifavoriidiks. Kuigi Rovanperä tegi pea perfektse ralli, hindas Clark teda «kõigest» üheksa punktiga. Kusjuures põhjenduses võrdles ta Rovanperät rallimaailma endiste valitsejate Sebastien Loebi ja Sebastien Ogier’ga.

«Mida peaks Kalle tegema, et 10 punkti saada? Iga katse võitma?» küsis üks soomlasest fänn Twitteris. Teised vastasid selle peale, et ta peaks olema 10 saamiseks britt. Nimelt on Colin Clark pärit Šotimaalt ja anti mõista, et kaasmaalasi hindab ta heldemalt.

Hyundai sõitjale Ott Tänakule andis Clark kuus punkti. «Kui räägime sellest, et Rovanperä on hetkel puutumatu, siis asi ei ole selles, et meil pole sõitjaid, kes suudaks temaga võistelda. Asi on selles, et meil pole sõitjaid õigetes autodes, millega oleks võimalik temaga võistelda,» põhjendas Clark.

«Ja Tänak on selle ehtne näide. Muserdav on näha Oti talenti ja ülimate oskustega sõitjat pärast rallit nii pettununa. See pidi olema aasta, kus Tänak võitleb tiitli eest, aga võin öelda, et seda ei juhtu kindlasti.

Kui küsisin talt, mida auto juures peaks arendama, vastas ta: «Kõike.» Sarnaselt Neuville’iga on Tänak liiga hea, et nii madalal lõpetada ja liidrile viis minutit kaotada,» lisas Clark.

Colin Clarki Portugali ralli hinded:

Toyota

Kalle Rovanperä 9

Elfyn Evans 8

Sebastien Ogier 2

Takamoto Katsuta 7

Hyundai

Thierry Neuville 7

Ott Tänak 6

Dani Sordo 8

M-Sport Ford

Craig Breen 5

Gus Greensmith 5

Sebastien Loeb 4

Adrien Fourmaux 4

Pierre-Louis Loubet 7

Märksõnad
Tagasi üles