K, 6.07.2022

PM PARIISIS ⟩ Kaia Kanepi fenomen: ta pole muutunud ja see ongi hea!

Karl Juhkami
, reporter
Kaia Kanepi fenomen: ta pole muutunud ja see ongi hea!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaia Kanepi lehvitamas publikule vahetult pärast seda, kui ta on järjekordse maailma tippmängija slämmiturniiri varajases faasis saatnud kotte pakkima.
Kaia Kanepi lehvitamas publikule vahetult pärast seda, kui ta on järjekordse maailma tippmängija slämmiturniiri varajases faasis saatnud kotte pakkima. Foto: CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/SCANPIX

Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste teise ringi eel räägitakse Kaia Kanepist tunduvalt vähem kui enne esimest. Põhjus on mõistagi lihtne: seal pole eestlannal vastas maailma esikümne mängijat, keda kõnekeeli «ära süüa».

Kanepile (WTA 46.) astub järgmisena vastu temast maailma edetabelis kaks kohta tagapool paiknev brasiillanna Beatriz Haddad Maia (WTA 48.). Ehk kui lähtuda puhtalt WTA edetabelist, siis võiks, või õigemini peaks, tegemist olema võrdsete duelliga. Kuid päris nii see pole.

Mõistagi puudub Postimehel kristallkuul, et tolle kohtumise käekäiku ette ennustada, kuid poleks sugugi imekspandav, kui sellestki tuleks tasavägine kolmesetiline lahing. Täpselt nagu avaringis endise esireketi Garbiñe Muguruzaga. Kas see aga tähendaks, et 25-aastasel Haddad Maial on maailma esikümne potentsiaal? Võib-olla, kuid pigem ei.

Märksõnad
Tagasi üles