E, 3.10.2022

Eesti Korvpalliliit mõistis kohtunikke kritiseerinud Rosenthali tõttu Tartu Ülikoolile kopsaka trahvi

Christopher Krutto
Eesti Korvpalliliit mõistis kohtunikke kritiseerinud Rosenthali tõttu Tartu Ülikoolile kopsaka trahvi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Märt Rosenthal.
Märt Rosenthal. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Paf Korvpalli Meistriliiga finaalid on põnevuse ja intriigiga kogu spordiüldsuse tähelepanu tõmmanud korvpallile. Ühtegi ametlikku korvpallimängu ei saa pidada kohtuniketa. Käesolevaga mõistab Eesti Korvpalliliit täielikult ilma ühegi õigustuseta hukka Tartu Ülikool Maks & Mooritsa mängija Märt Rosenthali käitumise seoses kohtunike ründamisega meedia vahendusel ning saalis pärast teist finaalmängu.

Eesti Korvpaliliidu peasekretär Keio Kuhi lisab korvpalliliidu pressiteates: «Rõhutame ja austame, et kohtunikud on sama oluline osa mängust nagu seda on mängijad, treenerid, pealtvaatajad, telekommentaatorid või lauakohtunikud. Ma ei ole veel näinud ühtegi ametlikku mängu ilma kohtuniketa. Peame üksteisest lugu, lahendame oma probleemid viisakalt ja tsiviliseeritult.»

Seoses Tartu Ülikool Maks & Mooritsa mängija Märt Rosenthali käitumisega on Eesti Korvpalliliit langetanud otsuse teha klubile hoiatus kohtunike avalike kritiseerimise eest meedias ja trahvi 1500 eurot mängija poolse verbaalse rünnaku eest pärast mängu.

Märksõnad
Tagasi üles