Olümpiavõitjat Soomet taheti hoki MMil kodupubliku silme all nurka suruda

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Soome hokikoondislased väravat tähistamas.
Soome hokikoondislased väravat tähistamas. Foto: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Scanpix

Soomes jätkuval jäähoki MMil lunastasid viimastena pääsme poolfinaali võõrustajad ja USA. Sealjuures pidi Soome välja tulema 0:2 kaotusseisust.

Slovakkia asus esimese veerandtunniga 2:0 juhtima, kui täpsed olid 17-aastane Adam Sykora ja Pavol Regenda. Soome heaks viskas viigi majja nende koondise kultuskangelane Markko Anttila, kes säras meie põhjanaabrite viimase MM-tiitli otsustavates mängudes, visates 2019. aasta poolfinaalis Venemaa vastu kohtumise ainsa värava ja finaalis Kanada vastu kaks väravat.

Viimase kolmandiku alguses viis Sakari Manninen tänavu Pekingis olümpiaturniiri võitnud Soome ette. Lõppskoori 4:2 vormistas sekund enne lõpusireeni Saku Mäenalanen, kes viskas litri tühja võrku.

B-alagrupist neljanda ehk viimasena play-off'i pääsenud USA oli 3:0 üle A-alagrupi täiseduga läbinud Šveitsist. Kahe väravaga säras Ben Meyers.

Poolfinaalid mängitakse laupäeval, kohamängud pühapäeval. Poolfinaalis kohtub Soome USAga ja valitsev maailmameister Kanada Tšehhiga.