T, 21.03.2023

EELVAADE ⟩ Kergejõustiku Meka Götzis, kus kuklas tiksuv pinge ja tugevad konkurendid kannustavad, aga tingimused soodustavad

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kergejõustiku Meka Götzis, kus kuklas tiksuv pinge ja tugevad konkurendid kannustavad, aga tingimused soodustavad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fotomeenutus 2021. aasta Götzise mitmevõistlusest. Maicel Uibo (paremal) 110 m tõkkejooksus.
Fotomeenutus 2021. aasta Götzise mitmevõistlusest. Maicel Uibo (paremal) 110 m tõkkejooksus. Foto: BEAUTIFUL SPORTS/Axel Kohring via www.imago-images.de/Scanpix

Kevad paneb kergejõustikusõprade südame kiiremini põksuma, sest Austrias Götzises toimub traditsiooniliselt mai lõpul kõrgetasemeline kümnevõistlus. Uurisime kümnel korral kaasa löönud Erki Noolelt, miks on see mõõduvõtt nõnda eriline ning mida võiks oodata tänavu osalevatelt eestlastelt Maicel Uibolt (29), Risto Lillemetsalt (24) ja Hans-Christian Hausenbergilt (23).

Sydney olümpiavõitja karjääri paremuselt teine tulemus 8742 silma pärineb 22 aasta tagant Götzisest. Pika ja särava ajalooga võistlusel on Austria linnakeses nähtud palju tipptulemusi. Näiteks ületas Roman Šebrle seal 2001. aastal esimese dekatleedina 9000 punkti piiri. Paljude isiklikud rekordid on püstitatud just Mösle-Stadionil.

«Eks ajalugu toob sportlastesse erutuse sisse,» mõtiskleb Nool, kui talle väga südamelähedast võistlust mainida. «Enamikule on see hooaja esimene start. Sellega kaasnev ootusärevus – või isegi teadmatus – paneb mõnele rohkem, teisele vähem pingeid.»

Märksõnad
Tagasi üles