PM PARIISIS ⟩ Kanepi: tänased tingimused olid minu jaoks rasked, kõik punktid tundusid pikad

Karl Juhkami
Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: Maxime Le Pihif/SCANPIX

Eesti teise reketi Kaia Kanepi (WTA 46.) teekond Prantsusmaa lahtistel lõppes sel korral kolmandas ringis, kus tal tuli tunnistada maailma 23. reketi Coco Gauffi 3:6, 4:6 paremust. 36-aastane eestlanna nentis pärast kohtumist, et temast poole noorem ameeriklanna oligi lihtsalt temast igas elemendis üle.

«Vastane mängis hästi ja oli igas aspektis minust parem. Ta oli agressiivne ja mängis pikki punkte. Raske oli nuputada, kuidas tema vastu punkti võita. Ma küll üritasin olla agressiivne, aga tegin liiga palju vigu,» osutas Kanepi mängujärgsel pressikonverentsil oma 29 lihtveale. Võrdluseks, Gauffi vastav number oli kõigest 13.

Tegelikult algas kohtumine eestlanna jaoks hästi, sest tal õnnestus kohe esimeses geimis vastase palling murda. Tõsi, see ei tulnud kergelt, sest Kanepi suutis realiseerida alles neljanda murdepall. Neli aastat tagasi Prantsusmaa lahtiste noortetšempioniks kroonitud Gauff ei lasknud sellest aga ennast häirida, murdes kohe järgmises geimis vastu.