E, 28.11.2022

Mihkels teenis vägeva finišiga Tour of Estonial etapivõidu

Postimees Sport
Mihkels teenis vägeva finišiga Tour of Estonial etapivõidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Madis Mihkels triumfeeris Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapil.
Madis Mihkels triumfeeris Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapil. Foto: Adam Illingworth

Team Ampler-2024 ridades pedaaliv Madis Mihkels võitis Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapi. Tema selja taha jäid austraallane Kaden Groves (Team BikeExchange - Jayco) ja Tšehh Tomáš Bárta (ATT Investments).

Tänane 192,6 km pikkune Tallinn-Tartu etapp kujunes võrdlemisi keeruliseks, kuna ratturitel tuli suurem osa ajast sõita tugevas tuules ning vihmasajus. Kui ratturitel oli juba mõnikümmend kilomeetrit sõidetud, said eest ära Ukko Peltonen (Soome rahvuskoondis) ning Polychronis Tzortzakis (Kuwait Pro Cycling Team).

Vahe jooksikute ning peagrupi vahel venis kohati pikemaks kui neli minutit, kuid peagrupp püüdis ratturid 15 km enne finišit kinni. Seejärel sõideti ühtse grupiga Tartuni välja ning oli selge, et etapivõitja selgitatakse välja Lossi tänava tõusul.

Parima noorratturi särgis etappi alustanud Mihkels oli Lossi tänava tõusu alguses suurepärasel positsioonil ning jättis võimsas finišiheitluses konkurendid selja taha.

«Päev otsa kontrollis sõitu BikeExchange ja teised tiimid väga ei sekkunud. Umbes 20 km enne lõppu rivistasime Ampleriga ülesse, sain hea positsiooni ning lõpus vormistasin lihtsalt ära. Ma ise teadsin, et olen tugev, aga arvasin, et teised on veel tugevamad,» selgitas Mihkels sõidu kulgu.

Tuuril on jäänud veel üks etapp, Tartu GP, mil ratturid läbivad 16 korda 10,3 km pikkust linnaringi. «Plaan on homme kõva lahing anda ning unistan tuuri võitmisest,» sõnas Mihkels.

Tänase etapi järel on tuuri uus liider Tallinn-Tartu etapi teisena lõpetanud Team BikeExchange-Jayco rattur Kaden Groves. «Tiimi eesmärk oli etapivõit ja me üritasime sõitu kontrollida. Tuule ja vihma tõttu oli sõit üsna stressirohke,» nentis ta. Grovesi sõnul on Tour of Estonia korralik võidusõit ning tal on hea meel näha Eesti noori talente.

Pärast tänast etappi on tuuri üldarvestuses teisel kohal Madis Mihkels ning kolmandal eilse proloogi võitnud Poola rattur Marceli Boguslawski.

Homne programm algab Ladies Tour of Estoniaga (111,7 km) ning seejärel sõidetakse Tour of Estonia viimane etapp ehk Tartu GP (164,8 km).

Pühapäeval toimub 41. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidab koos üle 2000 harrastaja. Valikus on 128, 60 ja 27 km distantsid.

Märksõnad
Tagasi üles