ANALÜÜS Reali karikavõidu valem: suur kannatlikkus, väravavahi tõrjed ja treeneri tarkus

Ville Arike
Madridi Reali peatreener Carlo Ancelotti (paremal) rõõmustab koos keskvälja võtmekuju Luka Modriciga. Foto: KAI PFAFFENBACH/REUTERS/Scanpix

Madridi Reali jalgpallimeeskond alistas Pariisis peetud Meistrite liiga finaalis Liverpooli 1:0 ja võitis ihaldatud trofee 14. korda. Kohtumine võideti vaatamata masendavale allajäämisele pealelöökide arvus. Mis aitas Realil mängu enda kasuks kallutada?

1. Usk valitud plaani ja kannatlikkus.

Suuri meeskondi iseloomustab oskus tegutseda targalt igasugustes olukordades. Real oli teel Meistrite liiga finaali läbinud kõige karmima võimaliku raja, sest play-offis alistati järjest Prantsusmaa superklubi PSG ning seejärel sama sarja eelmise aasta finalistid Chelsea ja Manchester City. Ning kõigil kordadel võideldi end teisel poolajal või päris lõpu eel või päris viimastel minutitel kaotusseisust välja.