K, 7.12.2022

Endine Eesti maleäss on viimase kahe aasta jooksul teeninud üle kuue miljoni euro auhinnaraha

Postimees Sport
Endine Eesti maleäss on viimase kahe aasta jooksul teeninud üle kuue miljoni euro auhinnaraha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ottomar Ladva.
Ottomar Ladva. Foto: Elena Kask

Endine tippmaletaja Ottomar Ladva saavutas teise koha maailma suurima pokkerifestivali GG Online Championship (GGOC) high-roller turniiril võidusummaga 354 000 eurot.

Ülikõrge, 25 500-dollarilise osalustasu tõttu on high-roller turniir suunatud vaid kõrges mängus karastunud pokkeriproffidele. Võistluse lõppfaasis sõlmisid Ladva ning Kanada pokkerimiljonär, Daniel Dvoress, omavahelise kokkuleppe auhinnarahade jagamiseks, lühikeses heitluses tiitlile jäi aga peale viimane.

Ladva on võistelnud edukalt ka teistel GGOC-turniiridel. Samal päeval suutis ta võita veel 1500 $ Sunday Saver high-roller turniiri ning teenida 50 000 eurot auhinnaraha. Ainuüksi viimase kahe aasta jooksul on 24-aastane Ottomar Ladva teeninud GG-võrgustikus üle kuue miljoni euro auhinnaraha.

Peale pokkeriturniiri võitude on Haapsalust pärit noormees saavutanud palju malespordis, seda juba Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilasena. Ottomar Ladva on neljakordne Eesti malemeister, Eesti noorim malemeister ning saavutanud 12-aastaselt kiirmale Euroopa noorte meistrivõistlustel kolmanda koha. Peale maletamise näitab Mehhikos elav noormees online-pokkeriturniiridel maailma tippvormi.

Eesti esimaletajast, Ottomar Ladvast on vaid paari aastaga saanud üks maailma hinnatumaid online-pokkeriproffe, kes on pälvinud Eesti parima pokkerimängija aunimetuse.

Ladva sage külaline ka ülikõrgetel, enam kui 10 000-dollarilise sisseostuga turniiridel. «Sellest summast tuleb küll lahutada turniiride sisseostud, kuid ilmselgelt on Ladva võidumarginaal keskmisest märksa kõrgem. Seejuures käib jutt turniiridest, mille tase on erakordselt tugev ning kus lööb kaasa maailma absoluutne pokkeriparemik,» selgitas OlyBeti pokkerimänedžer Herli Olop Ladva edu.

Märksõnad
Tagasi üles