Eesti rannavõrkpallurid jäid tugevaima taseme MK-etapil napilt poodiumikohata

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak.
Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak. Foto: FIVB

Eesti rannavõrkpalli esiduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar tegi Lätis Jurmalas toimunud Elite 16 ehk kõrgeima tasemel MK-etapil karjääri ühe parema tulemuse, lõpetades neljandana. Meie naiste paar Heleene Hollas – Liisa Soomets pidid Leedus Klaipedas toimnud Future-taseme etapil leppima samuti neljanda kohaga.

Mehed müttasid Lätis

Kolmanda koha mäng

Matšis Brasiilia duoga Wanderley George – Stein Andre kaotasid eestlased kaotasid avageimi 17:21, kuid kontrollisid teist ja panid oma paremuse maksma 21:18. Otsustav vaatus algas punkt-punkti heitlusega, kord oli napilt ees üks, siis teine.

Geimi keskpaigas tegid brasiillased aga väikese vahespurdi, pääsedes nelja silmaga ette. Nõlvak ja Tiisaar üritasid, ent vahet päris kinni nõeluda ei õnnestunud. Lõpuks tuli tunnistada vastaste 15:13 paremust.

Tasub ära märkida, et George – Andre olid enne turniiri maailma edetabelis esikohal! Meie mehed hoiavad 16. positsiooni.

Poolfinaal

Tiisaar – Nõlvak võitlesid koha eest finaalis suvisel Tokyo olümpial pronksi võitnud Katari duot Ahmed Tijan – Cherif Younousse. Meie meestel tugeva paari vastu reaalset võimalust ei tekkinud. Avageim kaotati 11:21, teine 14:21.

Eestlased kohtuvad kolmanda koha mängus Brasiilia duoga Wanderley George – Stein Andre.

Veerandfinaal

Tiisaar – Nõlvak said tugevaimal vastasteks hollandlased Steven Van de Velde – Christiaan Varenhorst.Eesti paar võitis kohtumise 2:0 (21:18, 21:16).

Poolfinaalis minnakse vastamisi Katari duoga Cherif Younousse – Ahmed Tijan.

Alagurpiturniir

C-alagruppi kuulunud Nõlvak – Tiisaar alustasid turniiri üleeile võitlusliku 1:2 (22:24, 21:18, 13:15) kaotusega Brasiilia duole Andre Loyola Stein – George Souto Maior Wanderley.

Turniiri teises kohtumises tundi juba võidurõõmu, kui tulemusega 2:0 (21:18, 21:18) alistati austerlased Robin Seidl – Philipp Waller.

Alagrupi viimases kohtumises pidanuks meie mehed kohtuma Tokyo olümpiavõitjate Anders Mol – Christian Sørumiga, kuid eilse päeva esimeses kohtumises üllatuslikult austerlastele kaotanud norralased andsid Nõlvak – Tiisaarele loobumisvõidu. Põhjuseks siis Sørumi õlahäda, mistõttu ei soostunud nad enne lähenevat MMi ühtegi riski võtta.

Naised võistlesid Leedus

Meie naiste paar Heleene Hollas – Liisa Soomets jäid Leedus Klaipedas toimunud Future-taseme etapil samuti neljandaks.

Tasavägiselt kulgenud kolmanda koha mängus kaotasid Hollas – Soomets USA duole Jessica Gaffney – Molly Turner kahes geimis. Esimene geim venis pikaks, ameeriklannad jäid peald 22:20. Teises tuli eestlannadel tunnistada vastase 19:21 paremust.

Poolfinaal

Pingelises lahingus kohtusid eestlannad Sloveenia paari Tjaša Kotnik – Tajda Lovšiniga. Avageimi võitsid Hollas – Soomets 21:17, kuid kaotasid teise 18:21. Otsustavas vaatuses jäädi vastastele alla 11:15.

Meie naised alistasid kohaliku duo Ieva Dumbauskaite – Gerda Grudzinskaite 2:0 (21:17, 21:16).

Alagrupiturniir

Esimeses alagrupimängus oli eestlannade vastaseks Poola paar Agata Ceynowa – Patrycja Jundzill, kellest oldi üle 2:0 (21:18, 21:16). Seejärel kohtuti kohaliku duo Monika Paulikiene – Erika Kliokmanaitega, kellest saadi jagu 2:1 (22:20, 18:12, 15:12).

Nii said Hollas – Soomets alagrupis esimese koha ja pääsesid otse veerandfinaali.