Prantsusmaa jäi Rahvuste liigas alla Taanile, Holland pani Belgia paika, võidurõõmu maitsesid ka lätlased

Christopher Krutto
Hollandi jalgpallikoondislased väravat tähistamas.
Hollandi jalgpallikoondislased väravat tähistamas. Foto: Kenzo Tribouillard/AFP/Scanpix

Jalgpalli Rahvuste liigas peeti eile alagrupifaaside kohtumisi, kus juhtus nii mõndagi.

Üks päeva üllatuslikemaid tulemusi oli kindlasti, kui valitsev maailmameister Prantsusmaa pidi tunnistama Taani 1:2 paremust. Kusjuures kohtumist mindi Karim Benzema tabamusest 51. minutil juhtima.

Taanlaste kangelaseks tõusis 60. minutil pingilt sekkunud Andreas Cornelius, kes lõi 68. minutil esimese ja 88. minutil teise värava.

A-divisjoni esimese grupi teises kohtumises alistas Austria 3:0 Horvaatia.

Standings provided by SofaScore LiveScore

A-divisjoni neljandas grupis kohtusid omavahel Holland ja Belgia. Holland haaras ohjad 40. minutil, kui täpne oli Steven Bergwijn. 51. minutil lõi Memphis Depay külaliste teise, 61. minutil Denzel Dumfries kolmanda ja neli minutit hiljem pani Hollandi väravasajule punkti taas Depay. Kohtumise viimase värava eest hoolitses Belgia ründaja Michy Batshuayi, kuid Belgia pidi vastu võtma 1:4 kaotuse.

C-divisjoni kolmandas grupis alistas Kasahstan 2:0 Aserbaidžaani ja Slovakkia 1:0 Valgevene.

D-divisjoni esimeses grupis alistas Läti tänu Roberts Uldriķise kahele ja Jānis Ikaunieksi ühele tabamusele 3:0 Andorra. Sama grupi teises mängus oli Moldova 2:0 parem Liechtensteinist.