VIDEO ⟩ Eesti koondis sai võõrsil valusa kaotuse

Eesti naiste võrkpallikoondis.
Eesti naiste võrkpallikoondis. Foto: cev.eu

Eesti naiste võrkpallikoondis jäi Euroopa Hõbeliigas võõral väljakul pingelises lahingus 2:3 (18:25, 25:18, 25:23, 22:25, 11:15) alla Sloveeniale.

Mängu alustasid paremini võõrustajad, aga teises geimis kontrollisid mängu eestlannad. Kolmandas vaatuses olime 12:17 ja 14:18, kuid panime oma paremuse siiski maksma.

See aga Sloveeniat ei murdnud. Koduvõistkond võitis neljanda geimi ning haaras ohjad ka otsustavas. Eesti võitles kõvasti, kuid 10:11 kaotusseisust anti vastastele kaks punkti järjest ning sealt enam välja ei õnnestunud ronida.

Meie naiskonna võimsalt parim oli 30 punktiga (+15) Kertu Laak. Kristiine Miilen ja Eliise Hollas lisasid 9 silma.

Eestlannad sai tabelisse ühe võidu kõrvale teise kaotuse. Nüüd ootab ees esimene kodumäng, kolmapäeval võõrustatakse kell 17 Tartu Ülikooli spordihoones Rootsit. Eesmärk on jõuda kahe parema hulka.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Enne mängu

Eesti sai eelmises mängus 3:0 jagu Luksemburgist, Sloveenia kaotas 0:3 Portugalile.

Tabelis on esikohal kahe võidu ja 6 punktiga Rootsi, teine on kahe võiduga 5 punkti kogunud Portugal. Kolmandat positsiooni hoiab ühe võidu ja 4 punktiga Eesti naiskond, neljas on ühe võidu ja 3 punktiga Sloveenia ja viies kolm kaotust saanud Luksemburg.