RAHVUSTE LIIGA Euroopa gigandid leppisid viiki, Inglismaa jäi häbisse

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Ungari alistas Budapestis 1:0 Inglismaa.
Ungari alistas Budapestis 1:0 Inglismaa. Foto: Attila Volgyi/Zumapress.com/Scanpix

Euroopa jalgpalli Rahvuste liigas peeti eile erinevatel tasemetel ridamisi mänge. Ilmselt üllatavaim tulemus sündis Ungaris.

A-Liiga

Päeva esimeseks mänguks oli Inglismaa külla sõitnud ungarlastele. Gareth Southegate'i hoolealused pidid tunnistama koduperemeeste 1:0 paremust. Ainsa värava lõi Dominik Szoboszlai 66. minutil.

Üsna ajalooline tulemus, sest Ungaril õnnestus viimati inglasi võita 1962. aasta mais MMil. Lõppes 15-mänguline põud. Märkimist väärib ka tõik, et Southgate'i ametiajal (alates 2016. aasta septembrist) on tiim 11 kaotusest viis saanud Rahvuste liigas.

Veidi hiljem peetud matšis leppisid 1:1 viiki neljakordsed maailmameistrid. Itaalia pääses koduväljakul Lorenzo Pellegrini tabamusest 70. minutil juhtima, ent Saksamaa poolkaitsjal Joshua Kimmichil on kiire vastus varnast võtta.

Standings provided by SofaScore LiveScore

B-Liiga

Võidupunktid said kirja Armeenia ja Montenegro, Soome leppis 1:1 viiki Bosnia ja Hertsegoviinaga.

Meie põhjanaabritel oli kodus päris mõru õhtu. Vahetult enne avapoolaja lõppu saadi Teemu Pukki penaltist 1:0 ette. Külalistele päästis punkti alles 93. minuti Smail Prevljaki tabamus. Kohtunik andis matšile 4 lisaminutit.

Samasse, kolmandasse alagruppi kuuluv Montenegro sai Stefan Mugosa ja Marko Vukcevici teise poolaja tabamustest 2:0 jagu Rumeeniast.

Esimese grupi seni ainsas mängus aitas Armeenia koduplatsil 1:0 võidule Irimaa üle Eduard Spertsyani värav.

C-Liiga

Eelviimasel tugevusastmel peeti kaks üsna ühepoolset partiid. Luksemburg alistas võõrsil 2:0 Leedu. Türgi käis kodus 4:0 üle Fääri saartest.