Warriors näitas NBA finaali teises kohtumises Celticsile koha kätte

Stephen Curry (vasakul).
Stephen Curry (vasakul). Foto: Cary Edmondson/USA TODAY Sports/Scanpix

Golden State Warriors võitis korvpalliliiga NBA finaalseeria teise kohtumise Boston Celticsi vastu 107:88 (31:30, 21:20, 35:14, 20:24) ja viigistas seeria 1:1. San Franciscos toimunud mäng tähendas Celticsile hooaja üht halvimat kaotust.

Warriors võttis end pärast avakohtumise kaotust kokku ning teist mängu järjest neljandal veerandil enam ära ei vajutud. Mäng oli esimese 24 minuti jooksul ülimalt tasavägine, kuid kolmandal veerandajal tõstis Warriors tempot ja sai sisse korraliku edumaa.

Golden State alistas kolmandal veerandajal Bostoni 35:14 ja rohkem tagasi ei vaadanud. Edasi läksid nad 107:88 võiduni ja viigistasid seeria seisuga 1:1.

Stephen Curry tõi võitjate kasuks 29 punkti, kuus lauapalli ja neli resultatiivset söötu, Jordan Poole lisas pingilt 17 punkti. Warriors sundis Celticsit tegema 18 pallikaotust ja kogus nendest olukordadest 33 punkti, mis andis suure panuse nende võidule.

Jayson Tatum viskas Celticsi kasuks 28 punkti, hankis kuus lauapalli, kuid tema sooritusest ei piisanud, sest ainult kaks teist Celticsi mängijat viskasid kahekohalise arvu punkte. Finaalseeria kolmas ja neljas mäng toimuvad Bostonis.