RAHVUSTE LIIGA Läti pääses maailma 192. jalpalliriigi küüsist, MM-finaali kordusetendus lõppes viigiga

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Luka Modric on Horvaatiat esindanud 150 korral.
Luka Modric on Horvaatiat esindanud 150 korral. Foto: ANTONIO BRONIC/REUTERS/Scanpix

Euroopa jalgpalli Rahvuste liigas peeti taas ridamisi mänge. Leidus põnevaid kohtumisi, ent väravaid löödi vähe.

A-Liiga

Oodatuimas duellis võõrustas Horvaatia eelmise MMi finaali kordusetenduses Prantsusmaad. Matš oli üsna võrdne ja lõppes ka viiglise 1:1 tulemusega. Külalised pääsesid teise poolaja alguses Adrien Rabiot' tabamusest juhtima, koduperemeestele päästis punkti Andrej Kramarici 83. minuti penalti.

Suur õhtu oli see Horvaatia legendi Luka Modrici jaoks, kes esindas koondist 150. korda. Septembris 37. sünnipäeva tähistav keskväljamaestro kuulub tiimi alates 2006. aastast.

Teises esimese grupi mängus sai Taani võõral väljakul magusa 2:1 võidu Austria üle. Külalised pääsesid avapoolaja keskel Pierre-Emile Hojbjergi väravast juhtima. Võõrustajad aitas 67. minutil korraks viigini Xaver Schlager, kuid viimane sõna jäi vastastele. Lõppskoori vormistas Jens Stryger Larseni tabamus.

Muide, esialgu kohaliku aja järgi kell 20.45 algama pidanud kohtumine lükkus poolteist tundi edasi, sest Viinis oli elektrikatkestus. Matši lõpuvile kõlas juba tublisti pärast keskööd.

Standings provided by SofaScore LiveScore

B-Liiga

Tugevuselt teisel astmel peeti üks kohtumine. Island leppis koduplatsil 1:1 viiki Albaaniaga. Külalised viis juhtima Taulant Seferi, võõrustajatele päästis punkti Jon Dagur Thorsteinsson.

C-Liiga

Sarja kolmanda astme kolmanda grupi teise ringi kahe matši peale löödi vaid üks värav.

Valgevene mängis koduplatsil 0:0 viiki Aserbaidžaaniga. Kasahstan sai Aslan Darabajevi tabamusest 1:0 jagu Slovakkiast.

D-Liiga

Väravatevaeselt möödusid kaks lahingut ka «mudaliigas».

Lätlased pidid nägema kõvasti vaeva, et koduplatsil maha murda FIFA edetabeli 192. riik Liechtenstein. Lõpuks õnnestus tänu Arturs Zjuzinsi 73. minuti väravale siiski kolm punkti tabelisse kirjutada. Meie lõunanaabrid hoiavad pingereas 135. kohta.

Teises esimese grupi mängus Andorra ja Moldova vahel sihile ei jõutud.