Kristofer Seema
, Suvereporter

Eesti meeste võrkpallikoondis alistas Kuldliiga alagrupimängus Läti  3:1 (25:17, 25:22, 25:27, 25:23).

Esimene geim algas võrdselt, kuid pärast 4:4 viigiseisu võtsid eestlased initsiatiivi enda kätte ning läksid 14:9 juhtima. Läti suutis võidelda tagasi seisuni 16:15. Siiski suutis Eesti taaskord eest ära murda ning pärast 20:17 seisu võitis Eesti juba viis punkti järjest.

Teine geim oli oluliselt võrdsem. Seisul 18:18 tegi Eesti otsustava vahespurdi ning asus mängu 21:18 juhtima. Lätlasi enam alla kahe punkti kaugusele ei lubatudki ning geimi vormistas efektse haniga Renet Vanker.

Kolmandas geimis tundus, et Eestil on võimalus mäng ära lõpetada, kuid seisul 14:10 ja 21:18 lubati suuresti oma eksimuste toel lõunanaabrid mängu tagasi ning geimi lõpus oli initsiatiiv juba lätlaste käes. Edvins Skrudersi blokk seisul 27:25 viis mängu neljandasse geimi.

Neljandas geimis domineerisid põhiliselt lätlased. Püsis mõnepunktiline vahe. Murrang toimus seisul 19:22, kui Eesti võitis viimasest seitsmest punktist kuus.