Celticsi trio ajalooline etteaste aitas Bostonil finaali juhtohjad taas endale haarata (1)

Toimetas Karl Juhkami
Marcus Smart (palliga) tüüris koos kamraadidega Celticsi võidule.
Marcus Smart (palliga) tüüris koos kamraadidega Celticsi võidule. Foto: Maddie Meyer

Ookeanitaguses korvpalliliigas NBA haaras finaalseeria juhtohjad taas enda kätte Boston Celtics, kes alistas kolmandas kohtumises Golden State Warriorsi 116:100.

Boston alustas kohtumist paremini, võites avaveerandi 33:22 ning seejärel ka poolaja 68:56. Kolmandal veerandajal õnnestus Warriorsil küll järele tõmmata ning vahe nelja punkti peale tasandada (93:89), kuid rohkemaks sel korral neil püssirohtu ei jätkunud.

Celtics võitis viimase veerandi 23:11 ja kogu mängu seega 116:100 ning läks nelja võiduni peetavat seeriat mängudega 2:1 juhtima.

Bostoni mänguvankrit vedasid peaasjalikult kolm meest: Jaylen Brown viskas 27, Jayson Tatum 26 ja Marcus Smart 24 silma. Lisaks noppisid kõnealused mehed kõik ka 5 lauapalli ja andsid 5 korvisöötu.

Viimati sai mõni trio säärase tembuga NBA finaalmängus hakkama 1984. aastal, kui Los Angeles Lakersi ridades pallisid koos Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson ja Michael Cooper.

Ning kuivõrd NBAs ollakse ikkagi igasuguse omapärase statistika peale mihklid, siis...

Warriorsi resultatiivseim oli kolmandas kohtumises Steph Curry 31 punktiga, Klay Thompson lisas omalt poolt 25 sanga.

Finaalseeria neljas kohtumine toimub ööl vastu laupäeva Bostonis.