P, 25.09.2022

Putinile toetust avaldanud Venemaa sportlane asus vaidlustama talle määratud võistluskeeldu

Toimetas Karl Juhkami
Putinile toetust avaldanud Venemaa sportlane asus vaidlustama talle määratud võistluskeeldu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ivan Kuljak (paremal) ja Illja Kovtun MK-etapi poodiumil.
Ivan Kuljak (paremal) ja Illja Kovtun MK-etapi poodiumil. Foto: Zorya Londonsk/Twitter

Märtsi alguses lahvatas Dohas sportvõimlemise MK-etapil skandaal, kui kolmanda koha teeninud venelane Ivan Kuljak avaldas medalitseremoonial toetust Ukraina sõjale. Teo eest määrati talle hiljem aastane võistluskeeld, mille ta nüüd vaidlustas.

Venemaa olümpiakomitee lipu all võistelnud Kuljak teipis medalitseremoonia ajaks oma võistlusvormile Z-tähe. Tegemist on sümboliga, millega avaldatakse toetust Vladimir Putini algatatud sõjale.

Olukorra muutis veelgi ebasobivamaks tõik, et Kuljak jagas poodiumit esikoha teeninud ukrainlase Illja Kovtuniga.

Kuljak üritas oma käitumist hiljem õigustada, väites et Z-täht tähendas hoopis «võidu eest» ja «rahu eest». Rahvusvahelise võimlemisliidu (FIG) distsiplinaarkomisjoni liikmetele see põhjendus aga ei passinud ning nad määrasid Venemaa sportlasele aastase võistluskeelu.

Kuljakil kästi ka tagastada MK-etapi pronksmedal, sellega kaasnenud 475 eurot auhinnaraha ning lisaks tasuda 1900-eurone rahatrahv šokeeriva käitumise eest. 

Nüüd on Kuljak asunud vastukäigule ja kaebas distsiplinaarkomisjoni otsuse edasi. «Kuljak esitas sportvõimlemise eetikakomisjoni apellatsionitribunalile kaebuse ja vaidlustas talle määratud aastase võistluskeelu,» kinnitas Venemaa sportvõimlamise liidu (FSGR) esimees Vasili Titov.

Märksõnad
Tagasi üles