JÄRELVAADATAV ⟩ Rannavolle suvetuuri avaetapp pakkus põneva finaali

Sel nädalal sai avalöögi uuenduskuuri läbinud Eesti rannavolle karikasari Kiirkasiino suvetuur 2022. Esimeseks etapiks oli Rakveres toimunud Škoda Rakvere Cup.

Finaalid

Heleene Hollas – Liisa Soomets vs. Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste 2:0 (21:5, 21:9)

Dmitri Korotkov – Jaan Rebel vs. Urmas Piik – Siim Ennemuist 0:2 (17:21, 18:21)

Pronksimatšid

Lill Kandimaa – Carmel Vares vs. Annemar Neiland – Merike Errit 0:2 (18:21, 14:21)

Siim Rantanen – Sander Talistu vs. Karl Jaani – Ragnar Pähn 2:0 (21:13, 21:19)

Meeste poolfinaalid:

Dmitri Korotkov – Jaan Rebel vs. Siim Rantanen – Sander Talistu 2:0 (21:12, 21:15)

Urmas Piik – Siim Ennemuist vs. Karl Jaani – Ragnar Pähn 2:0 (21:18, 21:13)

Naiste poolfinaalid:

Heleene Hollas – Liisa Soomets vs. Annemar Neiland – Merike Errit 2:0 (21:8, 21:13)

Lill Kandimaa – Carmel Vares vs. Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste 0:2 (13:21, 6:21)

Laupäevane võistluspäev:

16 paari osalusel toimunud meeste turniir mängiti neljas alagrupis. Esikohtadega tagasid koha veerandfinaalides Dmitri Korotkov – Jaan Rebel, Siim Rantanen – Sander Talistu, Kaspar Pomerants – Rauno Tamme ja Urmas Piik – Siim Ennemuist.

Ülejäänud veerandfinalistid selgitasid alagruppide teiste ja kolmandate kohtade omanikud. Karl Jaani ja Ragnar Pähn võitsid otsustavas mängus Marten Voiti ja Jasper Lausi 2:0 (23:21, 21:14), duo Kaarel Pomerants – Jarmo Neuhaus oli 2:0 (21;19, 21:13) üle Jan Stogist ja Sander Pärnast, Mihkel Nuut ja Karl Maidle alistasid tulemusega 2:1 (21:8, 20:22, 15:9) Marko Sõna ja Martin Anti, Aleksei Povjakel ja Andres Leismann panid 2:1 (15:21, 21:12, 15:9) paremuse maksma Argo Araku ja Karl Rinaldo vastu.

Esimesena edenesid nelja parema sekka veenva 2:0 (21:12, 21:16) võiduga Korotkov – Rebel, kes alistasid veerandfinaalis Pomerants – Neuhausi. Veerandfinaalis näitas paremust ka Jaani – Pähn, kes võitis 2:0 (21:19, 21:17) Pomerants – Tammet ning Piik – Ennemuist, kes alistas kolmes geimis (22:24, 21:12, 15:10) paari Povjakel – Leismann. Laupäeva viimases kohtumises kindlustasid koha poolfinaalis Rantanen ja Talistu, kes alistasid kolmegeimilises lahingus 2:1 (21:14, 16:21, 15:12) Nuudi ja Maidle.

Naiste seas oli võistlustules 11 paari ning mängiti kahe miinuse süsteemis. Täisedu ehk kahe võiduga edenes pühapäevasesse poolfinaali Eesti esipaar Liisa Soomets – Heleene Hollas, alistades 2:0 tulemusega nii Salme Adeele Hollase – Liisa Põldma (21:19, 21:10) kui ka Marie Pohlaku – Mari Loormani (21:18; 21:8). Vaid võitude najal jõudsid poolfinaali ka alles U-18 vanuseklassi kuuluvad Lill Kandimaa ja Carmel Vares, alistades 2:0 (21:12; 21:14) esmalt duo Peppi-Sophia Vehmanen – Matilde Loorits, seejärel samuti 2:0 (21:13, 23:21) Maria Säästla ja Annaliisa Malsi ning viimaks 2:1 (21:19, 23:25, 15:13) soomlannad Venla Väärälä ja Mira Järveläineni.

Miinusringi kaudu jõudsid poolfinaali Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste ja Annemar Neiland – Merike Errit. Kuuse – Maiste tunnistasid esmalt soomlannade 2:0 (21:18, 23:21) paremust, ent võitsid seejärel 2:0 nii Säästla – Malsi (21:14, 21:13) kui Pohlak – Loormani (21:18, 22:20). Neiland – Errit kaotasid esimese mängu Pohlak – Loormanile 0:2 (16:21, 18:21), aga võitsid seejärel 2:0 (21:11, 21:18) Vehmanen – Looritsat, samuti 2:0 (21:14, 21:14) Marily Lassi ja Kätriin Põldu ning viimaks 2:1 (21:17, 10:21, 15:7) Väärälät ja Järveläinenit.

Kõikide tulemustega on võimalik ennast kurssi viia SIIN.

Enne võistlust:

Alagrupiturniir peetakse laupäeval, 11. juunil, nagu ka veerandfinaalid. Pühapäeval, 12. juunil mängitakse poolfinaalid ja medalimängud, mis on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Naistest on favoriitidena kohal ka meie esipaar Heleene Hollas – Liisa Soomets, kes said äsja Klaipeda MK-etapil neljanda koha. Neile pakuvad konkurentsi sel suvel uute paarilistega mängivad Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste, Marie Pohlak – Mari Loorman, Annemar Neiland – Merike Errit ning noorematest mängijatest Marily Lass – Kätriin Põld ning Salme Adeele Hollas – Liisa Põldma. Ehk sekkub kõrgesse mängu ka mõni üllataja.

Meestest meie esipaari Kusti Nõlvakut ja Mart Tiisaart kohal pole, sest nemad osalevad sel nädalal rannavolle MMi. Nii pole meeste arvestuses ka üht kindlat favoriiti. Kindlasti tahavad kõrgete kohtade eest võidelda sügisest koos treenivad Dmitri Korotkov ja Jaan Rebel, kohal on ka eelmisel aastal Eesti meistriks tulnud vanameister Argo Arak, kes püüab nüüd edu saavutada Karl Rinaldoga.

Mullu Arakuga koos meistritiitlini jõudnud Urmas Piik mängib seekord Siim Ennemuistiga, Kaspar Pomerants taaskord koos Rauno Tammega ja Kaarel Pomerants Jarmo Neuhausiga. Karl Jaani jahib kõrget kohta koos Ragnar Pähnaga. Kohal on ka kolm paari Lätist.