R, 24.03.2023

Eesti klubikäsipalli ajaloo esimene välistreener Maarjamaal ei jätka

Toimetas Karl Juhkami
Eesti klubikäsipalli ajaloo esimene välistreener Maarjamaal ei jätka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bo Østergaard
Bo Østergaard Foto: HC Tallinn

Lõppenud hooajal Käsipalliklubi HC Tallinn meeste esindusmeeskonna taanlasest peatreener Bo Østergaard klubis ei jätka. Vastastikusel kokkuleppel eelmisel suvel sõlmitud 1+2 aastast lepingut ei jätkata.

51-aastane Østergaard oli taasiseisvunud Eesti klubikäsipalli ajaloo esimene välistreener. Taanlase käe all lõpetas HC Tallinn Eesti meistriliiga pronksmedaliga, Eesti karikavõistlused lõppesid neljanda kohaga ning Soome meeste meistriliiga põhiturniiril teeniti kaheksa meeskonna hulgas viies koht. Euroopa EHF European Cup 2. ringis alistasid tallinlased tänavu kahe mängu kokkuvõttes Leedu meistri Vilniuse Sviesa 53:52 ning 3. ringis jäädi alla Rootsi meistriliiga klubile Alingsås HK 50:68.

«Oleme väga tänulikud, et Bo aitas lisaks meeste esindusmeeskonna juhtimisele meie noortetreenereid ning noormängijaid edasi arendada. Maailma ühest parimast käsipalliriigist Taanist tulnuna sai ta värske pilguga meie noortesüsteemi edasiarendamiseks anda head nõu tulevikuks. Müts maha Bo ees, et ta võitles meeste võistkonnaga vaatamata väga raskele hooajale lõpuni välja, kuigi tulemuse koha pealt olid ootused suuremad. Enamik mängijatest tegi arengus sammu edasi,» vahendab HC Tallinn pressiteate vahendusel klubi eestvedaja Risto Lepa sõnu.

«Tänan klubi ning eriti mängijaid pühendumuse eest. Uus treener, uued ideed ja uus treenerite tiim. Kõik andsid oma parima sel teekonnal. Hooaeg käis võistkonnana üles ja alla. Näitasime, et võime mängida väga hästi ja ilusat käsipalli, kuid samas kukkusime ka kohati sügavasse auku. Viie uue mängija ning uue peatreeneriga võis seda eeldada. Tagasiulatuvalt vaatan hooajale tagasi kui heale aastale ning siiralt loodan, et mängijad õppisid ja arenesid palju. Usun, et mängijad on peale seda hooaega tugevamad nii vaimselt kui mänguliselt,» lausus taanlane Østergaard.

«Sel hooajal juhtusid esindusmeeskonnaga kõikvõimalikud probleemid nii platsil kui platsiväliselt. Viisaprobleemid, vigastused, ülitihe mängugraafik sügisel, koroona, mängukeelud, nelja ukrainlasest leegionäri ärevus sõja tõttu jne. Igas mängus oli väga häid perioode ja nauditavaid hetki, kuid kuni lõpuni välja võib hooaja kohta öelda ühesõnalise iseloomustuse ehk ebastabiilsus. Soovime Bole kõike head tulevikuks. Ta on Tallinnasse ja Eestisse alati oodatud. Hetkel me ei ole uut peatreenerit veel kinnitanud. Juulis alustame uueks hooajaks üldkehalist ettevalmistust meie kehalise ettevalmistuse treener Martin Aasna käe all. Peatreeneri variante on huvitavaid, kuid lõpuks paneb raha kõik paika,» lausus Lepp.

Märksõnad
Tagasi üles