E, 30.01.2023

Meedia: WRC-sarjaga liitub täiesti uus ralli

Karl-Joosep Küngas
Meedia: WRC-sarjaga liitub täiesti uus ralli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak Sardiinia MM-rallil, mis peaks ka järgnevatel aastatel MM-sarja kalendrisse kuuluma.
Ott Tänak Sardiinia MM-rallil, mis peaks ka järgnevatel aastatel MM-sarja kalendrisse kuuluma. Foto: Hyundai Motorsport GmbH

WRC-sari on kalendris tegemas väga suuri muudatusi ning meeskondadele läheb osalemine aina kulukamaks.

Saksamaa väljaande Motorsport Aktuell andmetel ootab rallimaailma MM-sarja tuleval hooajal ees 14 osavõistlust. Nende teatel suureneb ka Euroopast väljas asuvate rallide osakaal ning see muudab meeskondadele MM-sarjas osalemise aina kulukamaks.

Motorsport Aktuelli teatel lisatakse MM-sarja järgmisel hooajal USA ralli. Juba tänavu toimub Tennessee's WRC ametlik testralli. «Kõik osapooled on huvitatud, et MM-sari sinna turule jõuaks,» lausus WRC promootori võistlustejuht Simon Larkin, viidates just USA-le.

Juba täna on selge, et nii Rahvusvaheline autoliit kui ka WRC promootor soovivad järgmisel hooajal pidada maksimaalselt kaheksa etappi Euroopas. 2024. aastaks väheneb see arv seitsmele ehk pooled rallid toimuksid mujal maailmas.

Nõnda läheb Euroopas WRC-etappide korraldamisõiguste saamine üha keerulisemaks. Saksamaa väljaande teatel on vähemalt Monte Carlo, Rootsi, Itaalia, Soome ja Kreeka saamas mitme-aastase lepingupikenduse. Pakkumine on tehtud ka Eestile.

Esimene informatsioon järgmise hooaja kalendri kohta võib tulla juba juuni lõpus, kui toimub Rahvusvahelise autoliidu koosolek.

Märksõnad
Tagasi üles