Toimetas Karl Juhkami
Robin Jäätma.
Robin Jäätma. Foto: Türi vibukool

Münchenis toimunud vibulaskmise EM osutus eestlaste jaoks vägagi edukaks. Meie plokkvibu segavõistkond Robin ja Lisell Jäätma said teist aastat kaela hõbemedalid, lisaks riputati Robin Jäätmale pronksine autasu kaela meeste individuaalturniiril.

Kvalifikatsiooniringi järel 1404 punktiga kuuendat kohta hoidnud Jäätmade segavõistkond näitas järgnenud duellides eriti tugevat närvi. Esmalt alistati 157:153 Soome koondis ning seejärel 158:157 ka Hollandi duo.

Poolfinaalis oli Eesti tandemi vastaseks türklased ning seal tuli parema väljaselgitamiseks kasutusele võtta lisanooled. Närvide mängus saatis edu Jäätmasid, kes jõudsid seeläbi teist aastat järjest EMil kullamatši.

Kulladuellis tuli õde-vennal aga tunnistada Tanja Gellenthieni – Stephan Hanseniga 156:153 paremust.

Lisaks segavõistkondlikult saavutatud hõbemedalile tegi Robin Jäätma suurepärase võistluse ka individuaalselt. Kvalifikatsioonis kogus ta 708 punkti, millega teenis duellideks neljanda asetuse, mis ühtlasi tähendas otse 1/16-finaali edenemist.

Seal tuli Jäätmale vastu Norra vibulaskur Mads Haugseth, kellest eestlane oli kindlalt 150:143 üle, ning kaheksandikfinaalis oli Jäätma 146:144 parem horvaadist Domagoi Budenist.

Pääsu eest nelja parema sekka alistas Jäätma veel Hispaania esindaja Kevin Aria 148:145. Poolfinaalis sai meie mehe teekond aga otsa, kuna kvalifikatsiooni võidnud hollandlane Mike Schloesser alistas Jäätma 149:146.

Seejärel ootas meie vibulaskurit ees pronksimatš slovaki Josef Bosansky. Kuna duell lõpes esiti 148:148 viigiga, jagati poodiumi alumine aste lisanooltega. Närvide mängus saatis edu taas Jäätmad.

«Olen väga rahul oma laskmisega pronksmedali matšis. Tulin pingega täna hästi toime ja lasud olid head: kaks punkti alla maksimumi lasta medalimatšis on päris hea skoor,» sõnas kahe medaliga EMilt koju naasev Robin Jäätma.

Lisaks temale kuulusid Eesti EM-koondisesse veel sportvibu laskurid: Reena Pärnat (17. koht) Bessi Kasak (17. koht), Triinu Lilienthal (33. koht), Märt Oona (33. koht), Karl Kivilo (57. koht) ning plokkvibu laskurid: Lisell Jäätma (17. koht) Maris Tetsmann (17. koht), Meeri-Marita Paas (17. koht), Kristjan Ilves (17. koht) ja Evert Ressar (17. koht).

Plokkvibu naiskond saavutas EMil kõrge neljanda koha, sportvibu naiskond, sportvibu segavõistkond ja plokkibu meeskond lõpetasid EMi üheksanda kohaga.

Treeneritena oli Eesti koondisega EMil kaasas Maarika Jäätma, Dean Alberga, Snezana Stoljarova.