Tartu sõlmis klubi meistrivõistluste finaali tüürinud lätlasega uue lepingu

Postimees Sport
Copy
Nikolajs Mazurs.
Nikolajs Mazurs. Foto: Diana Jesin / TÜASK

Lõppenud korvpallihooajal Tartu Ülikool Maks & Mooritsa karikavõidu ja Eesti meistrivõistluste finaali tüürinud 41-aastane lätlane Nikolajs Mazurs jätkab Tartu esindusmeeskonna peatreenerina ka järgmisel hooajal.

Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi juht Gert Prantsil on hea meel koostöö jätkumise üle. «Meil on väga hea meel, et Nikolajsiga jätkame. Ta tõestas lõppenud hooajal nii mõndagi ning tema käe all pakkus meeskond Tartu publikule häid emotsioone. Sel korral saab peatreener juba ettevalmistusfaasis võistkonnaga tööle hakata ja loodame, et saame juba hooaja alguses atraktiivse võistkonna kokku.»

Alates 2021. aasta novembrist Tartu meeskonda juhendanud Mazurs on varasemalt viinud Riia VEFi Läti meistriks, olnud peatreener Saraatovi Avtodoris, Permi Parmas ning BK Ogres.

Mullusel korvpallihooajal suutis Tartu meeskond tema juhtimisel võita Eesti karikavõistlused, pääseda üle noatera Eesti-Läti liiga playoff'i ning jõuda Eesti meistrivõistlustel hõbemedaliteni. Lisaks esineti hästi Põhja-Euroopa liigas, kus jõuti finaalturniirile ja saadi sealt liiga avahooajal neljas koht.

Tartut ja Mazursit seob aastane leping. Meeskonna ülejäänud treeneritepink ja koosseis on veel lahtine. Klubiga on kehtivad lepingud Märt Rosenthalil, Emmanuel Wembil, Robin Kivil ja Oliver Suurorul.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles