Statistikaraamatutesse eellugusid ei kirjutata. Sinna läks lakooniliselt: ameeriklased Sinjin Smith ja Randy Stoklos tulid kolmandat korda maailmameistriks, Keel–Kreen oli 22 paari hulgas 19. ja Niinemägi–Tikas 21.
Paralleelselt peeti Ipanemal näidisturniir neli nelja vastu ja seal läks selleks ajaks kosunud eestlastel hoopis paremini. Kuubat edestati poolfinaalis 15:12, kullamängus jäädi võõrustajatele alla ülinapilt – 12:15, 15:5, 16:17. Näidati, et mängida osatakse.
Kaisi ja Vesiku väga ilusad tulemused
Kui Keel ja Kreen jäid 1990. aastal MM-ile hiljaks, siis Kristjan ja Kaarel Kaisil läks 2001. aastal Klagenfurtis risti vastupidi – nad oli õigel ajal kohal, kuid liivale ei pääsenud. Vennad olid napilt joone alla jäänud ja ootenimekirjas. «Olime kohal ja juhul, kui keegi poleks tulnud, oleksime peale saanud,» rääkis Kristjan Kais. «Aga kõik tulid loomulikult. Argentiinlased Mariano Baracetti ja Martín Conde võitsid toona, vaatasime seda võistlust ja treenisime seal.»
Seejärel vahetas Kristjan Kais paarilist ja koos Rivo Vesikuga osales ta MM-il neli korda. Just koos alustades saadi Rio de Janeiro 2003. aastal 37. koht, 2005 ja 2007 tuldi Berliinis ja Gstaadis viiendaks, kaks aastat hiljem Stavangeris üheksandaks.
Head tulemused, aga kas midagi jäi kripeldama ka? «Oli küll võtta ka enamat, mõlema viienda koha puhul,» tõdes Kais. «Kust midagi ei kripelda, oli see viimane Norra MM. See oli suur kannatuste rada, kuidagi vorm ja enesetunne polnud see. Pigem oli hea meel, et üheksandaks välja jõudsime.»