Tugeva jooksu teinud Mägi tõusis Teemantliiga osavõistlusel poodiumile

Rasmus Mägi
Rasmus Mägi Foto: Tairo Lutter

Sel nädalal Soomes Eesti rekordi püstitanud Rasmus Mägi jätkas enda võistluskalendrit Oslos peetud Teemantliiga etapil. Tugeva jooksu teinud Mägi teenis Norras teise koha.

Soomes Eesti rekordi 47,82 peale viinud Mägi oli Oslos stardinimekirja järgi teine mees. Temast paremat isiklikku rekordit omas ainult Alison dos Santos, kes võitis Tokyo olümpiamängudel pronksmedali.

Brasiilia rekordimees tegigi Oslos hooaja paremuselt teise jooksu ning teenis ajaga 47,26 etapivõidu. Mägi tegi ikkagi võimsa jooksu ning sai kirja aja 48,51, mis andis teise koha. Poodiumile tõusis veel isikliku rekordi püstitanud prantslane Wilfried Happio, kellele märgiti kirja 49,01.

Mägi peaks järgmise Teemantliiga võistluse pidama 30. juunil Stockholmis  Teemantliiga osavõistlusel. Enne seda osaleb ta pärast jaanipäeva Eesti meistrivõistlustel.