Soomes poodiumile jõudnud Eesti rallimees seljatas teiste seas ka Latvala

Egon Kaur ja Silver Simm kihutamas Soome meistrivõistlustel.
Egon Kaur ja Silver Simm kihutamas Soome meistrivõistlustel. Foto: Taneli Niinimäki

Soome meistrivõistluste etapil Pohjanmaa SM-Rallil teenis Eesti ekipaaž Egon Kaur – Silver Simm (Volkswagen Polo GTI R5) üldarvestuses kolmanda koha.

Esimesed kaks positsiooni hõivasid Škoda Fabia Rally2 evoga kihutanud soomlast. Võidumehele Emil Lindholmile jäi Kaur alla 29,1 ja Mikko Heikkiläle 22,2 sekundiga. Samas seljataga oli tükk tühja maad, Aleksi Röyhkiö kaotas eestlasele 1.23,3.

Muide, oma uunikumi Toyota Celica GT-4ga (ST165) startis ka Toyota WRC-tiimi pealik Jari-Matti Latvala. Omal ajal mitmel korral MM-tiitli eest heidelnud soomlane pidi aga lõpu eel tehniliste probleemide tõttu katkestama. Enne seda võitles ta esikümne piirimail.

Kui seitsmest Soome meistrivõistluste etapist on sõideti viis, hoiab Kaur kokkuvõttes 80 punktiga teist kohta. Liidrist Lindholmist lahutab 24 silma.