E, 25.09.2023

Levadia kapten Brent Lepistu võrdles Aivar Pohlakut Putini ja Kim Jong-uniga

Karl-Joosep Küngas
Facebook
Comments 2
Brent Lepistu.
Brent Lepistu. Foto: Eero Vabamägi

Valitseva Eesti jalgpalli meistri FCI Levadia kapten Brent Lepistu andis intervjuu ingliskeelsele taskuhäälingule «Estonian Football Podcast». Erinevatele teemadele keskendunud jalgpallur rääkis seal enda suhetest ka Eesti jalgpalliliidu presidendi Aivar Pohlakuga.

Taskuhäälingut veavad inglased Reece ja Nath Broughton, kes alustasid Eesti jalgpallile keskendudes saadete tegemist 2021. aasta aprillis. Seal on enda intervjuusid andnud erinevad Eesti jalgpallitegelased ning neli päeva tagasi vestles nendega Lepistu.

Alustuseks räägiti Levadia liigavõidust ning tänavuse hooaja algusest. Lisaks veel tulevastest euromängudest, kus Levadia osaleb tänavu Meistrite liiga eelringis ning Lepistu usub, et neil on võimekust korrata vähemalt sama, mida Flora mullu suutis.

Noorena Flora akadeemiasse kuulunud ja hiljem viis hooaega esindusmeeskonnas pallinud Lepistult uuriti hiljem, kuivõrd keeruline oli Eestisse naastes liituda linnarivaali Levadiaga. Lepistu selgitas, et Eestis pole jalgpallikultuur niivõrd suur ja sestap pole see kuigi suur sündmus. Sellel teemal peatudes hakkas Lepistu rääkima ka enda suhetest Pohlakuga.

«Eesti jalgpalli valitseb selline mees nagu Aivar Pohlak, kelle lemmiklaps ma pole. Kui hakkasin välismaalt Eestisse naasma, siis polnud Flora enam isegi minu valikute seas. Seda just omavaheliste suhete tõttu Pohlakuga. Levadia pakkus väga head lepingut. Nad austasid mind ja selline asi mulle meeldis. Samas polnud valik lihtne, eriti olukorras, kus oled Eesti ühe suurema klubi kapteniks olnud ja liitud nende rivaaliga,» lausus Levadia kapten.

Saatejuhid tõid seejärel välja, et Lepistu oli ka varem Pohlakust rääkinud. Inglased tõid välja Lepistu sõnad, kus ta oli rääkinud Eesti koondisesse mitte kutsumisest, olukorras, kus ta peab ennast ikkagi Eesti üheks paremaks kaitsvaks poolkaitsjaks. «Kas koondisekutse puutumise taga on Pohlak isiklikult?» uuriti jalgpallurilt.

«See pole isegi saladus mitte. Ma pole ainuke, kes talle ette jäänud. Minu arvates on temaga lihtne. Tuleb lihtsalt teha, nagu tema ütleb. Nagu Putin, Kim Jong-un või midagi sarnast, kellele enda arvamust öelda ei tohi. Ma pole seda tüüpi mees, vaid ajan asja ausalt. Mulle meeldib, kui asjad on loomulikud.

Kui olin Floras, siis oli minust neile kasu. Nad teenisid minu kaudu raha, aga Levadiasse minnes on sinuga lõpp. Ma pole ainus näide. Näiteks Frank Liivak, kes polnud Floras isegi põhimees, aga teenis koha koondises. Levadiasse tulles oli ta kohe enim mänguminuteid teeninud mees, aga koondisele isegi mitte lähedal. Nii asjad Eesti jalgpallis käivad ja mina oma suud kinni ei hoida,» lausus Lepistu selle teema lõpetuseks.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles