Dopinguga vahele jäänud Soome suusaäss teenis pika võistluskeelu

Ari Luusua.
Ari Luusua. Foto: Instagram

Soome murdmaasuusatamiskoondisesse kuulunud Ari Luusua jäi kodumaal vahele dopingu tarvitamisega ning teenis nelja-aastase võistluskeelu.

Luusua andis positiivse dopinguproovi möödunud aasta 20. juulil. Talle teatati leiust paar kuud hiljem ning 34-aastane sportlane teatas seejärel kohe sportlaskarjääri lõpetamisest. Soomlane proovis väita, et oli karjääri juba lõpetanud, et vältida sellega võistluskeeldu, ent nõnda siiski ei läinud.

Juhtumiga tegelenud komitee avastas siiski, et proovi andmise ajal osales Luusua nii Soome kui ka rahvusvahelistel võistlustel, kus kehtisid FISi määratud dopingureeglid.

Soome spordieetika keskuse teatel leiti Luusua kehast nii kasvuhormoonide kui ka meldoniumi jälgi.

Sportlaskarjääri ajal kuulus Luusua pidevalt Soome rahvuskoondisesse. Tema parimaks saavutuseks jäi 2017. aastal Ruka MK-etapil teenitud üheksas koht sprindis. Soome meistrivõistlustel võitis ta kokku neli medalit.