Levadia sai Meistrite liiga eelringis Islandi meistrilt kõva keretäie

Tallinna FCI Levadia mängijad.
Tallinna FCI Levadia mängijad. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Jalgpalli Eesti meister Tallinna FCI Levadia kaotas teisipäeva hilisõhtul Meistrite liiga eelringi eelturniiril võõrsil Islandi meistrile Reykjaviki Vikingurile 1:6.

Kohtumine algas Levadia jaoks hästi, kui Zakaria Beglarišvili sai viiendal minutil võimaluse lüüa penaltit ning lõi palli 1149 inimest mahutaval Víkingsvölluri staadioni Islandi meistri võrku. Kahjuks aga kujunes edasine Eesti meisterklubi jaoks halvaks unenäoks.

Viis minutit hiljem kasutas Vikinguri mängija ära heast positsioonist antud karistuslöögi ja Kyle McLagan lõi palli mõne meetri pealt Levadia väravasse. Esimesel poolajal lõid Reykjaviki mehed veel kaks väravat: 27. minutil suurendas nende edunumbreid Kristall Mani Ingason ja 45. minutil Halldor Smari Sigurdsson.

Levadia alustas teist poolaega küll tarmukamalt, kuid juba 49. minutil lõi karistuslöögi järgsest olukorrast islandlaste neljanda värava Nikolaj Hansen. 71. minutil kasutas Viinguri mängija Helgi Gudjonsson ära Levadia valesöödu ning lõi järjekordse värava. Kirstunaelaks kujunes jällegi Eesti klubi eksimus, mille järel lõi nende võrku kuuenda palli Julius Magnusson.

Levadia eurohooaeg jätkub Konverentsiliiga teises eelringis. Nende järgmine vastane selgub juuli keskel, paarist Shamrock Rovers (Iirimaa) ja Hibernians (Malta).

Kaks Eesti klubi alustavad teekonda Konverentsiliigas. Möödunud hooajal Premium liigas hõbemedalid teeninud Tallinna FC Flora alustab eurohooaega koduväljakul ning läheb 7. juulil vastamisi mullu Soome kõrgliigas kolmanda koha teeninud SJK Seinäjokiga. Premium liigas kolmanda koha teeninud Paide linnameeskonna eurohooaja esimeseks proovikiviks on Gruusia hõbemedalist Dinamo Tbilisi, kellega alustatakse võistlemist võõrsil, seda samuti 7. juulil. Mõlemad korduskohtumised toimuvad nädal hiljem, 14. juulil.