L, 1.10.2022

Jabur aps andis Venemaal vangis olevale USA olümpiavõitjale hoobi

Postimees Sport
Jabur aps andis Venemaal vangis olevale USA olümpiavõitjale hoobi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
USA korvpallur Brittney Griner lahkumas kohturuumist. Pilt on tehtud tänavu mais.
USA korvpallur Brittney Griner lahkumas kohturuumist. Pilt on tehtud tänavu mais. Foto: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AP/Scanpix

Maailma üks paremaid naiskorvpallureid Brittney Griner on üle nelja kuu veetnud Venemaal vangikongis. Ta pole saanud kordagi rääkida oma abikaasa Cherelle'iga.

Grinerid pidid esimest korda rääkima eelmise nädala lõpus. Korvpallur helistas oma abikaasale mõne tunni jooksul 11 korda ning kõned pidid ühenduma Moskvas asuva USA saatkonna kaudu. AP teatel läksid ühendumiskatsed rappa, sest kedagi polnud saatkonnas laupäeval tööl.

31-aastane Griner kuulus alates 2014. aastast Venemaa klubi Jekaterinburgi UMMC hingekirja, kus ta teenis leiba ajal, mil naiste NBA ehk WNBA oli pausil. Ta arreteeriti tänavu 17. veebruaril Moskvas Šeremetjevo lennujaama turvakontrollis, kui tema pagasist leiti e-sigareti jaoks mõeldud hašisiõli, mis on Venemaal keelatud aine. Süüdimõistmise korral võib ta vanglas veeta kuni kümme aastat.

206 cm pikkune Griner on kahekordne olümpiavõitja ja kahekordne maailmameister. 2014. aastal võitis ta Phoenix Mercury särgis WNBA, UMMCga on tema auhinnakapis neli Euroliiga tiitlit.

Märksõnad
Tagasi üles