L, 10.12.2022

Loeb katkestas Keenia MM-ralli: elektrimootor ei kandnud prantslase Fordi piisavalt kaugele

Postimees Sport
Loeb katkestas Keenia MM-ralli: elektrimootor ei kandnud prantslase Fordi piisavalt kaugele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sébastien Loeb.
Sébastien Loeb. Foto: imago/PanoramiC/Scanpix

Ralli MM-sarja avaetapi Monte Carlos võitnud Sébastien Loeb tegi Keenias hooaja kolmanda stardi, kuid oli sunnitud viiendalt kohalt, sest Ford Puma aku sai enne hooldusalasse jõudmist tühjaks ja tuli jääda teepervele. Katkestamise hetkel oli ta parim mitte-Toyota sõitja.

Loeb selgitas katkestamise põhjuseid WRC TV-le: «Neljanda katse lõpus suri auto mootor välja. Üritasin seda uuesti käivitada, aga ei õnnestunud. Nägin, et kapoti alt tuleb suitsu, midagi natuke põles ja kustutasin selle ära.

Aga auto ei läinud ikka käima. Sõitsime 10 km elektriga, aga siis sai aku otsa. Olime teenindusest 5 km kaugusel, aga ei saanud edasi sõita.

Kiirus oli hea, nagu ka tunne autoga. Kõik töötas hästi. Tahtsin viimasest katsest lihtsalt läbi saada ja saime sellega hakkama, aga siis pidime katkestama,» rääkis 48-aastane prantslane.

Hommikupoolikul oli ta natuke viga teinud ka oma Ford Pumale, kui vigastada said vasakpoolsed keredetailid.

Loebi osas ei saa märkimata jätta, et kui Monte Carlos ta võitis, siis Portugalis katkestas liidrikohalt ja Keenias viiendalt kohalt, kui vahe liidri Evansiga oli vaid 15,9 sekundit. Ning nii Portugalis kui ka Keenias langes prantslane neljandal katsel. Siiski säilib lootus, et üheksakordne maailmameister saab homme võistlust jätkata.

Märksõnad
Tagasi üles