Tomingas tõusis peaka kiuste kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel taas poodiumile (1)

Karl Juhkami
Esimene veetakistus suutis Tuuli Tomingast täna Kadriorus üllatada.
Esimene veetakistus suutis Tuuli Tomingast täna Kadriorus üllatada. Foto: Tairo Lutter

Laskesuusataja Tuuli Tomingas võttis kolmandat aastat järjest osa kergejõustiku Eesti meistrivõistlustelt ning tõusis teist aastat järjest ka poodiumile.

2020. aastal tuli Tomingas starti 1500 meetri jooksus ning sai kirja ka igati korraliku 4.38,43, kuid tugevas konkurentsis andis see neljanda koha. Võitis Kelly Nevolihhin (4.34,72), teine oli Katrin Zaitseva (4.35,72) ja kolmas Jeketarina Patjuk (4.37,07).

Mullu otsustas biatleet ennast proovile panna juba poole pikemal ning tõketega distantsil. 3000 meetri takistusjooksus jäi ta lõpuks alla vaid kuldmedali kaela saanud Johanna Ardelile (10.53,95), läbides ise distantsi 11.06,22ga.

Tänavugi tuli Tomingas starti just 3000 meetri takistusjooksus, kus konkurentsi pakkusid talle Ardel ja Laura Maasik. Naiste jõujooned said aga paika võrdlemisi distantsi alguses ning finišijoon ületati järjekorras Maasik (10.25,71), Ardel (11.09,36) ja Tomingas (11.23,06).