K, 28.09.2022

Pettunud Hyundai tiimipealik: tehasesse naastes peame intensiivse vestluse

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Pettunud Hyundai tiimipealik: tehasesse naastes peame intensiivse vestluse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Hyundai ajutine tiimipealik Julien Moncet.
Hyundai ajutine tiimipealik Julien Moncet. Foto: Bastien Baudin/Hyundai Motorsport GmbH / Austral

Hyundai autoralli tiimil läks Keenia etapi esitus aia taha. Finišisse jõudis vaid kaks Rally1 masinat, Thierry Neuville oli parimana viies. Ott Tänak pidi kahel korral tehnilise mure tõttu võistluse katkestama.

«On ütlematagi selge, et olen ralli üldpildis pettunud. Meil kõigil on selle tulemuse tõttu mast maas. Selline on mootorisport: mõnikord võidad, mõnikord kaotad. Tuvastasime sel nädalavahetusel mitmeid probleeme ja me töötame juba nende lahendamise kallal,» ütles Hyundai tiimipealik Julien Moncet pressiteates.

Kui ränkraskel Keenia rallil pääsesid puhaste paberitega vähesed, siis eriti õnnetult läks Tänakul. Kohe alguses oli tal probleeme käigukangiga, siis tuli häda teinud kardaani tõttu jääda raja äärde, ning viimasel päeval tõi katkestamise roolivõimu mure.

«Positiivsele poolele võib kanda, et Thierry ja Oliver [Solberg] tõid autod finišisse. Thierry noppis punktikatselt maksimumi, Oliver näitas, et ei anna kunagi alla,» jätkas Moncet.

«Otil oli pühapäeva hommikul hea kiirus, ta võitis katse, aga pidi roolivõimu probleemi tõttu katkestama. Kui naaseme tehasesse, peame pidama intensiivse vestluse ja tegema kõik, et tulla järgmisel etapil tugevamana tagasi.»

MM-hooaeg jätkub 14. juulil Rally Estoniaga.

Märksõnad
Tagasi üles