K, 30.11.2022

Eesti kehtestas Venemaa parimale rallipaarile sissesõidukeelu

Priit Pullerits
, ajakirjanik
Eesti kehtestas Venemaa parimale rallipaarile sissesõidukeelu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Nikolai Grjazin.
Nikolai Grjazin. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Siseministeerium kehtestas Eestisse sissesõidukeelu Venemaa rallisõitjatele Nikolai Grjazinile ja Konstantin Aleksandrovile, kes oleks pidanud startima veidi rohkem kui kahe nädala pärast algaval Rally Estonial, mis on MM-võistluste seitsmes etapp.

Kuigi Grjazini (24) ja Aleksandrovi (35) nimi leidub endiselt 14. juulil algava Rally Estonia osalejate nimekirjas, hakkas sissesõidukeeld neile kehtima juba võidupühal, 23. juunil. Keeld jääb jõusse 18. juulini, päevani pärast Rally Estonia lõppu.

Info sissesõidukeelu saanud inimeste kohta on ametkondlikuks kasutamiseks, mistõttu siseministeerium seda ei väljasta ega ka kommenteeri. Küll aga saab isikute sissesõidukeelu olemasolu kontrollida siseministeeriumi kodulehelt.

Taotluse Venemaa rallipaarile Eestisse sissesõidukeelu kehtestamiseks esitas möödunud nädala algul kultuuriministeerium. Ehkki taotlus oli ajendatud neli kuud tagasi Venemaa alustatud sõjast Ukraina vastu, rääkisid kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn ja spordiosakonna nõunik Margus Klaan eelmisel nädalal Postimehele, et taotluse peamine, formaaljuriidiline põhjendus on seotud Venemaa kahe rallisõitja turvalisusega.

Grjazin ja Aleksandrov esindavad Saksamaa meeskonda Toksport ning hoiavad MM-sarjas WRC2 üldarvestuses kuue etapi järel kolmandat kohta.

Märksõnad
Tagasi üles