R, 2.12.2022

Mees, kelle kõrval kahvatuvad nii David Beckham kui ka LeBron James

Karl-Joosep Küngas
Mees, kelle kõrval kahvatuvad nii David Beckham kui ka LeBron James
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Virat Kohli.
Virat Kohli. Foto: Aijaz Rahi/SCANPIX

Spordimaailma suurimad tähed on ühed enim jälgitud inimesed kogu maailmas. Kui troonil püsib endiselt jalgpallitäht Cristiano Ronaldo, siis kolmandal kohal paiknevat inimest pole isegi keskmisest suurem spordisõber ilmselt kuulnudki.

Portugali jalgpallur Cristiano Ronaldo omab sotsiaalmeediakanalil Instagram enam kui 460 miljonit jälgijat. Teisel kohal paikneb tema igipõline rivaal Lionel Messi. PSG ründetähel on samal platvormil veidi enam kui 343 miljonit jälgijat.

Kolmandalt kohalt võib aga leida inimese, keda pole eestlased ilmselt kuulnudki. Tegemist on India kriketimängija Virat Kohliga. 33-aastasel indialasel on Instagramis enam kui 204 miljonit jälgija ning seda on näiteks enam kui David Beckhamil ja LeBron Jamesil kokku.

Kui Kohl on Euroopas suhteliselt tundmatu nimi, siis kodumaal on tegemist tõelise superstaariga. Saksamaa väljaande Bild teatel on tegemist India populaarseima sportlasega.

Kohli populaarsus kodumaal hakkas kasvama pärast 2011. aasta kriketi MM-i, mille India koondis suutis võita. Ta tunnistati ka 2017. ja 2018. aastal maailma parimaks kriketimängijaks. 2020. aastal paigutas ajakiri Forbes Kohli enim teenivate sportlaste edetabelis 66. kohale. Tema aastapalgaks hinnati olevat 24 miljonit eurot.

Märksõnad
Tagasi üles