Meistrite liigas kõva koslepi saanud Levadia loovutas taas punkte

Zakaria Beglarišvili on tänavu löönud 15 väravat.
Zakaria Beglarišvili on tänavu löönud 15 väravat. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti jalgpalli meistriliigas läksid 18. vooru kohtumises vastamisi FC Kuressaare ja valitsev meister FCI Levadia. Kohtumine Saaremaal lõppes 1:1 viigiga.

Levadia tuli kohtumisele vastu Meistrite liiga mängult Islandilt, kus tunnistati Reykjaviki Vikinguri 6:1 paremust. Sestap sooviti kindlasti koduliigas võidureele naasta.

Kohtumist Kuressaare linnastaadionil alustaski paremini Levadia, kes juba 15. minutil juhtima asus. Väga osava kauglöögiga suunas Zakaria Beglarishvili palli Kristen Lapa selja taha.

Valitseva meistri eduseis liiga kaua siiski ei püsinud. Juba viis minutit hiljem viigistas Kuressaare mänguseisu. Teist mängu järjest jõudis tabamuseni Sander Laht, kes tsenderdusest tulnud palli ühe puutega Karl Andre Vallneri väravasse toimetas.

Teisel poolajal jätkus suhteliselt võrdne mäng. Levadia tiibu kärpis ka fakt, et Vallner teenis 73. minutil punase kaardi. Levadia väravavaht tuli ootamatult kaugele enda väravast ning võttis veaga maha vasturünnakule tormanud Matttias Männilaane.

Kohtumise viimastel minutitel oli mõlemal meeskonnal võimalusi skoorimiseks, ent lõpuvile kõlades särasid tablool ikkagi 1:1 viiginumbrid.

Mõlemad meeskonnad kirjutasid nõnda tabelisse ühe punkti. Levadial on nüüd 18 vooruga kirjas 45 punkti, millega hoitakse küll esikohta, ent kaks mängu vähem pidanud FC Flora jääb neist silma kaugusele. Kuressaare jätkab 25 punktiga viiendal real.